Mecz Orlen Wisła – Bidasoa Irun w LM piłkarzy ręcznych nie odbędzie się

Piłka ręczna
fot. PAP
Zaplanowane na wtorek mecz 5. kolejki Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych Orlen Wisła – Bidasoa Irun nie odbędzie się.

Zaplanowane na wtorek mecz 5. kolejki Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych Orlen Wisła – Bidasoa Irun nie odbędzie się. "Decyzja należy do EHF, czy będzie walkower, czy pojedynek zostanie przełożony” - powiedział dyrektor płockiego klubu Adam Wiśniewski.

Orlen Wisła Płock, jako jedyny polski zespół występuje w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Po czterech kolejkach Nafciarze zajmują 2. miejsce w tabeli grupy A, za Fuechse Berlin. We wtorek 30 listopada podopieczni trenera Xavi Sabate mieli przed własną publicznością rozegrać spotkanie z hiszpańską ekipą.

 

Bidasoa Irun nie zagrała w 4. kolejce z Pfadi Winterthur, mecz został przełożony z powodu koronawirusa w zespole. W nocy z soboty na niedzielę Hiszpanie wysłali maila do EHF z prośbą o przełożenie także spotkania 5. kolejki.

 

 

„Na razie nie wiemy, jaką decyzję podejmie EHF, wiemy tylko, że rywale odwołali przylot, mieli zameldować się w Płocku w niedzielę, więc mecz się nie odbędzie. Teraz czekamy na wiadomość z EHF, bo raczej nie będzie to walkower, tylko ustalony nowy termin” - tłumaczy Wiśniewski.

 

Za tydzień 7 grudnia płocczanie mieli rozegrać drugi mecz z Bidasoa Irun. Na dziś nie wiadomo, czy zawodnicy hiszpańskiego zespołu będą gotowi do gry w Lidze Europejskiej.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.