PŚ w biegach: Maja Dahlqvist i Johannes Hoesflot Klaebo najlepsi w sprincie w Lillehammer

Zimowe
fot. PAP
Johannes Hoesflot Klaebo

Szwedka Maja Dahlqvist i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w norweskim Lillehammer sprint techniką dowolną Pucharu Świata w biegach narciarskich. Maciej Staręga, który był jedynym Polakiem w zawodach, odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 25. miejscu.

Dahlqvist odniosła drugie zwycięstwo w sezonie w tej konkurencji; triumfował również przed tygodniem na inaugurację cyklu w fińskiej Ruce.

 

W piątek Szwedka, która była najlepsza już w eliminacjach, w finale wyprzedziła triumfatorkę poprzedniej edycji PŚ Amerykankę Jessikę Diggins oraz Norweżkę Tiril Udnes Weng.

 

Klaebo, mistrz olimpijski z Pjongczangu, który również wygrał wszystkie swoje biegi, w finale zdystansował swojego rodaka Thomasa Hellanda Larsena oraz Francuza Richarda Jouve.

 

Staręga, który z 29. czasem przebrnął eliminacje, odpadł w ćwierćfinale zajmując piątą lokatę w swojej serii.

 

W klasyfikacji generalnej cyklu po czterech startach wśród kobiet prowadzi Dahlqvist - 227 pkt, przed swoją rodaczką Fridą Karlsson - 220 oraz słynną Norweżką Therese Johaug - 180. Izabela Marcisz, która ma w dorobku dwa punkty, zajmuje 61. lokatę.

 

W rywalizacji mężczyzn o Kryształową Kulę liderem jest Klaebo. Ma 234 pkt i o 19 wyprzedza broniącego trofeum Rosjanina Aleksandra Bolszunowa oraz o 74 swojego rodaka Erika Valnesa.

 

Staręga z sześcioma punktami jest 59., a sześć lokat niżej plasuje się Dominik Bury - trzy.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.