Bardzo niebezpieczny wypadek na starcie wyścigu F2 (ZDJĘCIA)

Moto
fot. Polsat Sport
Do groźnego wypadku doszło na starcie wyścigu F2 w Arabii Saudyjskiej

Już na starcie wyścigu F2 na torze w Jeddah w Arabii Saudyjskiej doszło do niebezpiecznego wypadku. Enzo Fittipaldi uderzył w tył samochodu Théo Pourchaire'a. Brazylijski kierowca został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Na początku rywalizacji w pojeździe Pourchaire'a doszło do awarii. Francuz nie był w stanie ruszyć z miejsca. Kierowcy, którzy startowali z dalszych pozycji, zaczęli wymijać samochód. Na reakcję nie miał czasu Fittipaldi. Doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Jadący szybko Brazylijczyk uderzył w tył pojazdu Pourchaire'a.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kraksa Maxa Verstappena kosztowała go pole position

 

Po tym wydarzeniu na tor wbiegli ratownicy medyczni, a wyścig przerwano. Nie było wiadomo, w jakim stanie znajdują się kierowcy. Po chwili obaj zawodnicy zostali wydobyci ze swoich pojazdów. Fittipaldi został zabrany przez helikopter.

 

 

"Kierowcami natychmiast zajęły się ekipy ratunkowe i medyczne. Kierowcy byli przytomni i zostali zabrani w bezpieczne miejsce przez służby ratunkowe. Obaj zostali przetransportowani do Szpitala Sił Zbrojnych Króla Fahada w Dżuddzie" - napisano w oficjalnym oświadczeniu na stronie F2. 

AA, Polsat Sport
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 12.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.