Ekstraliga hokejowa: Zawodnicy GKS Tychy wyjadą na lód w towarzystwie kotów i psów

Zimowe
Fot. PAP
Ekstraliga hokejowa: Zawodnicy GKS Tychy wyjadą na lód w towarzystwie kotów i psów

Hokeiści GKS Tychy przed środowym meczem ekstraligi z Comarch Cracovią wyjadą na lód w towarzystwie kotów i psów z tyskiego schroniska. „Chyba takiego wydarzenia w polskim sporcie jeszcze nie było” – powiedział prezes klubu Krzysztof Woźniak.

GKS rozpoczął współpracę z miejskim schroniskiem cztery lata wcześniej, w ramach akcji „Nie zostawiaj zwierząt na lodzie”. Jej pierwszym etapem były plakaty promujące adopcję, potem do sprzedaży trafił kalendarz z zawodnikami i podopiecznymi placówki. Dochód trafił do schroniska, a wszystkie sfotografowane zwierzaki znalazły nowe domu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alpejski PŚ: Najlepszy wynik w karierze Maryny Gąsienicy-Daniel

 

„Teraz zawodnicy GKS (także piłkarze) uczestniczyli u nas w wolontariacie i trzeba powiedzieć, że spisali się bardzo dobrze. Ich zdjęcia z naszymi podopiecznymi trafiły na ulotki, które będą rozdawane przed środowym meczem” – wyjaśniła podczas konferencji prasowej Katarzyna Jasińska z tyskiego schroniska.

 

 

Wolontariuszem był m.in. napastnik tyszan Jakub Witecki, który do zdjęcia pozował z solidnie zbudowanym buldogiem Rexem.

 

„Wiedziałem, że pies będzie duży i silny. Faktycznie się taki okazał, ale – po początkowym +docieraniu się+ - współpracowało się nam znakomicie. A mój opis zawarty na ulotce spowodował, że od dwóch dni nie mam życia w szatni” – śmiał się zawodnik.

 

Podkreślił, że mimo iż hokeiści to twardzi ludzie, potrafią zająć się zwierzętami.

 

„Zawód, jaki uprawiamy, nie ma żadnego znaczenia. Myślę, że około 70 procent naszej drużyny ma jakieś domowe zwierzaki” – dodał.

 

Prezes Woźniak zaznaczył, że kibice, którzy przyniosą na lodowisko specjalistyczną karmę dla zwierząt, obejrzą środowy mecz za 5 złotych.

 

W tyskim schronisku na właścicieli czeka 42 psy i 34 koty.

 

„Być może dzięki tej akcji rok rozpoczną w nowych domach” – podsumowała Jasińska.

mtu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.