Cezary Kulesza zabrał głos w sprawie odejścia Paulo Sousy

Piłka nożna
fot. PAP
Cezary Kulesza i Paulo Sousa.

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdził, że Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski. Szef PZPN nie zgodził się jednak na rozwiązanie kontraktu portugalskiego szkoleniowca.

Przypomnijmy, w niedzielę portugalskie media poinformowały o tym, że Sousa zostanie nowym trenerem Flamengo. Portugalczyk miał rozwiązać kontrakt z PZPN i objąć brazylijski klub od stycznia przyszłego roku. Jak się jednak okazało, na taką formę, jaką zaproponował Sousa, nie zgodził się polski związek.

"Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem" - napisał Kulesza na swoim twitterowym koncie.

 

 

Wygląda więc na to, że czekają nas przepychanki na linii Sousa - PZPN - Flamengo. Być może jedynym sposobem na to, żeby Sousa został trenerem Flamengo, będzie wykupienie jego kontraktu przez brazylijski klub lub przez samego szkoleniowca, czyli wypłacenie PZPN odszkodowania za przedwczesne zerwanie umowy.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.