MŚ w szachach szybkich: Norwegowie zakochali się w szachach. Będą śledzić turniej w Warszawie

Inne
fot. PAP
Magnus Carlsen obronił ostatnio tytuł mistrza świata w szachach klasycznych.

Mistrzostwa świata w szachach szybkich i błyskawicznych, rozgrywane w Warszawie w dniach 26-30 grudnia, będą transitowane przez norweską telewizję codziennie na żywo. Planuje się w sumie 30 godzin transmisji.

„Ta impreza posiada najwyższą światową rangę z rekordowym udziałem najlepszych szachistów świata. Do Warszawy nie przylecieli tylko Chińczycy. Te dwa turnieje zapowiadają emocje od pierwszego do ostatniego ruchu” - skomentowała stacja NRK.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi szachiści zagrają w Warszawie. Wśród nich Duda i Carlsen

 

Transmisje na żywo rozpoczynające się codziennie o godzinie 14.40. Poza mistrzostwa są relacjonowane przez radio NRK oraz na stronie internetowej nadawcy, a na specjalnie uruchomionym czacie szachowi eksperci odpowiadają na pytania widzów i słuchaczy.

 

Jednym z największych faworytów jest Norweg Magnus Carlsen, który swoimi sukcesami sprawił, że szachy stały się w Norwegii jednym ze sportów narodowych ze 120 klubami w pięciomilionowym kraju.

 

Oglądalność turniejów szachowych jest też rekordowa, często przewyższająca mecze piłkarskie. Podczas MŚ w 2018 roku mecz pomiędzy Carlsenem i Fabiano Caruaną oglądało 734 tysiący osób, pomimo że był to sobotni wieczór.

 

Ojciec norweskiego szachisty i menedżer Henrik Carlsen powiedział na antenie NRK że „Magnus już od tygodnia zamknął się w świecie szachów i jest gotowy do zdobycia obu tytułów. Bardzo cieszył się z wyjazdu do Warszawy”.

AŁ, PAP
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 16.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.