TCS: Kobayashi najlepszy w Oberstdorfie. Kolejny fatalny występ Polaków

Zimowe
Fot. PAP/EPA
TCS: Kobayashi najlepszy w Oberstdorfie. Kolejny fatalny występ Polaków

Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszy konkurs 70. Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, zaś trzecie Robert Johansson. Na 28. lokacie zmagania ukończył Dawid Kubacki. To jedyny Polak z punktami w tym konkursie. Do drugie serii nie awansowali m.in. Piotr Żyła i Kamil Stoch.

W TCS skoczkowie rywalizują w parach, a do drugiej serii awansują zwycięzcy pojedynków oraz pięciu tzw. szczęśliwych przegranych.

 

Kubacki skoczył o trzy metry bliżej od Manuela Fettnera, który osiągnął 114,5 m, ale dzięki bardzo dużej bonifikacie za niesprzyjający wiatr miał notę łączną wyższą od Austriaka.

 

Kamil Stoch uzyskał 118 m, wobec 122 metrów Słoweńca Cene Prevca. Piotr Żyła skoczył 114 m, a jego rywal Rosjanin Jewgienij Klimow - 122. Natomiast Jakub Wolny miał 118 metrów i przegrał z Niemcem Stephanem Leyhe - 124,5 m.

 

Paweł Wąsek jako jedyny z Polaków nie skoczył bliżej niż jego rywal. On i Killian Peier osiągnęli po 121,5 m, ale Szwajcar miał trudniejsze warunki i wyższą rekompensatę za wiatr.

 

Tylko jeden Polak do drugiej serii konkursu Turnieju Czterech Skoczni poprzednio awansował... sześć lat temu.

 

W drugiej odsłonie zmagań Kubacki nie poprawił swojej pozycji. Mistrz świata z Seefeld ukończył rywalizację na 28. lokacie. Końcówka konkursu była niezwykle emocjonująca. Skoczkowie skakali bardzo daleko, co zmuszało sędziów do kilkukrotnego przesuwania belki. Najdalej poszybował Kobayashi, który w drugiej serii skoczył na odległość 141 metrów. Podium uzupełnili dwaj Norwegowie - Granerud i Johansson. 

mtu, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.