Kamil Wolnicki: Jest po prostu źle. Chłopaki prezentują się bardzo słabo, a czasem wręcz tragicznie

Zimowe
fot. PAP
Kryzys polskich skoczków trwa.

Fatalny okres polskich skoków narciarskich trwa w najlepsze. Po kiepskim występie reprezentacji Polski w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie dziennikarz Przeglądu Sportowego Kamil Wolnicki przedstawił krótki raport w magazynie "Polskie Skocznie". - Jest po prostu źle. Chłopaki prezentują się słabo, bardzo słabo, a czasem wręcz tragicznie - powiedział.

Po kolejnym nieudanym konkursie po polskich skoczkach widać było rozgoryczenie. Co prawda Kamil Stoch i Dawid Kubacki rozmawiali z mediami, ale zawsze pogodny Piotr Żyła przemknął przez strefę rozmów z dziennikarzami bez słowa.

 

- Dawid powiedział, że jest zszokowany. Odnoszę wrażenie, że skoczkowie są bezradni. Kamil po skoku przyszedł i powiedział, że nie wie co jest nie tak i że im dłużej o tym myśli, tym bardzie nie wie - zdradził Wolnicki.

 

W czwartek ma odbyć się narada trenerów i członków sztabu szkoleniowego. Z informacji dziennikarza Przeglądu Sportowego wynika jednak, że jakiekolwiek zmiany mogą nastąpić dopiero po konkursie w Garmisch-Partenkirchen.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Johansson: Bez wąsów czuję się... nago, ale...

 

- Od sześciu tygodni słyszymy o misji naprawczej. Efekty są na razie takie, że jest gorzej, niż było. Dotąd wydawało się, że przed wirusem niemocy, który dopadł naszą kadrę, broni się Stoch. W Oberstdorfie się nie obronił. Przykro się na to patrzyło. Nie wiem, czy w GaPa będzie lepiej, ale gorzej chyba być już nie może - ocenił dziennikarz Przeglądu Sportowego.

 

Wolnicki przyznał, że z przykrością obserwuje to, co dzieje się w reprezentacji Polski.

 

- Patrząc na naszą kadrę, można powiedzieć, że jest po prostu źle. Chłopaki prezentują się słabo, bardzo słabo, a czasem wręcz tragicznie czy katastrofalnie - powiedział Wolnicki.

 

Fragment magazynu Polskie Skocznie w załączonym materiale wideo.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.