Jaki będzie 2022 rok dla polskiego sportu? Oto prognoza

Zimowe
fot. Cyfrasport
Biało-Czerwoni o bilet do Kataru powalczą już pod wodzą nowego trenera. Polski Związek Piłki Nożnej na prośbę Paulo Sousy rozwiązał kontrakt z Portugalczykiem.

Za chwilę najlepsi sportowcy ostatnich miesięcy odbiorą nagrody za swoje sukcesy. Ale inni już myślą o wyzwaniach w 2022 roku.

Na pierwszy plan wysuwają się igrzyska olimpijskie w Pekinie. Do rozdania jest 109 zestawów krążków, o które chętnie powalczą nasi skoczkowie, biathlonistki czy snowboardziści. Ale apetyty rozbudziły ostatnie sukcesy w łyżwiarstwie szybkim.

 

Miesiąc później długo wyczekiwane baraże o być albo nie być w piłkarskim mundialu. Biało-Czerwoni o bilet do Kataru powalczą już pod wodzą nowego trenera. Polski Związek Piłki Nożnej na prośbę Paulo Sousy rozwiązał kontrakt z Portugalczykiem, który teraz poprowadzi piłkarzy brazylijskiego Flamengo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Glik zablokował numer Paulo Sousy

 

W dwustopniowych barażach pierwszym rywalem Polaków będzie reprezentacja Rosji. W tym samym czasie Jan Błachowicz za oceanem stoczy pierwszą walkę po utracie mistrzowskiego pasa.

 

Walki i emocji nie zabraknie też w lecie z siatkarską Liga Narodów. Ale najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa świata i druga obrona tytułu w wykonaniu Biało-Czerwonych.

 

Siatkarki zagrają na mundialu po raz pierwszy od 2010 roku. I to w wyjątkowym miejscu. Obok Holandii współorganizatorem mistrzostw będzie właśnie Polska.

 

Życzmy tez sobie, byśmy dokładnie za rok mogli kibicować Biało-Czerwonym na mundialu w Katarze. Mistrzostwa odbędą się nietypowo tuż przed świętami.

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.