Klubowe MŚ w piłce nożnej: AS Pirae z Tahiti zastąpi Auckland City FC

Piłka nożna
fot. PAP/EPA
AS Pirae z Tahiti zastąpi Auckland City FC w klubowych mistrzostwach świata w piłce nożnej.

AS Pirae z Tahiti zastąpi Auckland City FC w klubowych mistrzostwach świata w piłce nożnej, które odbędą się w lutym 2022 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nowozelandzki klub nie może zagrać z powodu pandemii koronawirusa.

Jak poinformowała w piątek Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA), Auckland City wycofał się z powodu pandemii COVID-19 i środków kwarantanny wymaganych przez rząd Nowej Zelandii.

 

Piłkarze tego zespołu musieli również zrezygnować z poprzedniej edycji KMŚ z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 w ich kraju. - W tej sytuacji AS Pirae został nominowany jako przedstawiciel Piłkarskiej Konfederacji Oceanii - dodano w komunikacie FIFA.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Glik zablokował numer Paulo Sousy

 

Drabinkę turnieju rozlosowano już kilka tygodni wcześniej. AS Pirae zagra w rundzie wstępnej z klubem Al-Jazira ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Lepszy z tej pary zmierzy się w ćwierćfinale z triumfatorem azjatyckiej Ligi Mistrzów - Al Hilal. Natomiast w półfinale zwycięzca tej rywalizacji spotka się z Chelsea, najlepszej w europejskiej Lidze Mistrzów.

 

W drugiej połowie drabinki rywalem Palmeiras Sao Paulo, triumfatora Copa Libertadores, będzie w półfinale zwycięzca meczu najlepszego w afrykańskiej Lidze Mistrzów Al Ahly z Egiptu z triumfatorem Ligi Mistrzów strefy CONCACAF, meksykańskim Monterrey.

 

Turniej odbędzie się w dniach 3-12 lutego 2022 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Początkowo gospodarzem miała być Japonia, ale z powodu pandemii COVID-19 wycofała się z organizacji imprezy.

 

W klubowych mistrzostwach świata występują triumfatorzy z sześciu kontynentalnych konfederacji piłkarskich oraz zwycięzca ligi kraju-gospodarza. Drużyny z Europy i Ameryki Południowej tradycyjnie zaczynają rywalizację od półfinałów.

 

W poprzedniej edycji najlepszy okazał się Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.