WTA w Adelajdzie: Iga Świątek - Daria Saville. Relacja i wynik na żywo

Tenis
PRZEJDŹ DO RELACJI NA ŻYWO

Reprezentująca Australię Daria Saville, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Gavrilova, będzie pierwszą w nowym roku rywalką Igi Świątek. Obie tenisistki spotkają się w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego w pierwszej rundzie turnieju WTA w Adelajdzie. Relacja i wynik na żywo z meczu Świątek - Saville na Polsatsport.pl.

Polka jest rozstawiona z numerem piątym, a Saville ma już za sobą dwa zwycięskie pojedynki w kwalifikacjach. Urodzona w Moskwie 27-letnia zawodniczka, która w 2015 roku przeniosła się na antypody, w ostatnich dwóch sezonach rzadko pojawiała się na korcie i obecnie jest 421. rakietą świata. W grudnia sfinalizowała małżeństwem długi związek z australijskim tenisistą Luke'iem Saville i przyjęła jego nazwisko.

 

Saville ma w dorobku jedno zwycięstwo w imprezach WTA - w 2017 roku triumfowała w New Haven. Poza tym trzykrotnie w tamtym okresie dotarła do finału, stąd najwyższe miejsce - 20. - w światowym rankingu w sierpniu 2017.

 

Świątek w poprzednim sezonie triumfowała w Adelajdzie, ale w zawodach rangi 250 i był to jej trzeci start w poprzednim sezonie. Z powodu pandemii COVID-19 kalendarz cyklu WTA zmieniał się na przestrzeni ostatnich dwóch lat i w 2021 r. był w nim tylko jeden turniej w Adelajdzie, który zaplanowano zaraz po Australian Open. Teraz w programie na styczeń są dwie imprezy w tym mieście i obie odbędą się przed wielkoszlemowymi zmaganiami w Melbourne.

 

Turniej, który właśnie ruszył ma większy prestiż i pulę nagród. Zagra w nim m.in. liderka klasyfikacji tenisistek Australijka Ashleigh Barty, a do podziału jest ponad 700 tys. dolarów.

 

Z Adelajdy 20-letnia Polka, plasująca się na dziewiątej pozycji w zestawieniu WTA, przeniesie się do Sydney, by zagrać w kolejnej imprezie "500". Potem triumfatorka wielkoszlemowego French Open 2020 zawita do Melbourne, gdzie 17 stycznia rozpocznie się Australian Open.

 

Mecz z Saville będzie także oficjalnym debiutem Tomasza Wiktorowskiego w roli szkoleniowca Świątek. Na początku grudnia ogłosiła ona niespodziewanie, że zakończyła wieloletnią współpracę z Piotrem Sierzputowskim.

 

Relacja na żywo z meczu Świątek - Saville w nocy z poniedziałku na wtorek na Polsatsport.pl.

psl, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.