Alberto Giuliani nowym trenerem Olympiakosu

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Alberto Giuliani nowym trenerem Olympiakosu.

Alberto Giuliani, do niedawna trener Asseco Resovii Rzeszów, szybko wrócił do pracy w zawodzie. Włoch został nowym szkoleniowcem greckiego Olympiakosu.

Przypomnijmy - pod koniec 2021 roku Resovia ogłosiła zakończenie współpracy z włoskim trenerem. Prowadził on ekipę z Rzeszowa od początku sezonu. Jego następcą został inny słynny szkoleniowiec, Marcelo Mendez. Jak się okazało, Giuliani błyskawicznie wrócił do pracy. 

 

W środę szefowie Olympiakosu ogłosili, że Włoch zastąpił zwolnionego Dimitrisa Kazazisa i został nowym trenerem ekipy z Pireusu. 

 

Giuliani, oprócz pracy w klubach, ma na swoim koncie także prowadzenie reprezentacji. w latach 2015-2016 prowadził Słowację, a przez ostatnie dwa lata - Słowenię. Wymieniany był w gronie ewentualnych następców Vitala Heynena w reprezentacji Polski.

 

Olympiakos to 30-krotny mistrz Grecji, jeśli chodzi o siatkówkę mężczyzn. W przeszłości barw tego klubu bronił między innymi Fabian Drzyzga. Aktualnie w kadrze znajduje się znany z polskich parkietów Alen Pajenk.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.