Plebiscyt PS i Polsatu: Anita Włodarczyk wygrała głosowanie redakcji

Inne
fot. Cyfrasport
Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk z minimalną przewagą wygrała głosowanie redakcji sportowych w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku 2021.

Podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio Włodarczyk zdobywając swój trzeci tytuł mistrzowski rzuciła młotem o 1 metr i 45 centymetrów dalej niż Chinka Wang Zheng. Zachowując odpowiedni układ odniesienia można powiedzieć, że w zorganizowanym przez Przegląd Sportowy tradycyjnym głosowaniu dziennikarzy była lepsza od jednego z najlepszych piłkarzy świata Roberta Lewandowskiego o kilkanaście centymetrów. Na wirtualnym trzecim miejscu podium wielki tłok, gdyż musi się tam zmieścić aż siedmioro lekkoatletów startujących na IO w sztafecie mieszanej 4x400 m. Kolejność ułożyliśmy przyznając punkty za poszczególne lokaty w typowaniu redakcji – od 10 oczek za pierwszą do 1 za dziesiątą.

 

W zabawie polegającej na wskazywaniu swoich kandydatów w naszym plebiscycie wzięło udział 26 polskich redakcji sportowych. Aż 19 z nich umieściło na czele Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium zgarnął w ostatnich tygodniach wiele nagród za swoje popisy strzeleckie w 2021 roku, został nawet najlepszym sportowcem w plebiscycie Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS). Mimo tak wielu stawiających na niego redakcji w naszym dziennikarskim głosowaniu musiał jednak ustąpić pola Włodarczyk m.in. dlatego, że na jednej z list nie ma go wcale.

 

Oprócz Lewandowskiego, Włodarczyk oraz sztafety mieszanej w czołowej piątce są dwaj pozostali polscy złoci medaliści z Tokio, czyli młociarz Wojciech Nowicki i sensacyjny triumfator chodu na 50 km Dawid Tomala. Do dziesiątki poza olimpijczykami i Lewandowskim wdarł się tylko tenisista Hubert Hurkacz. Ani jednego punktu nie dostało natomiast kilkoro nominowanych w plebiscycie – Malwina Kopron, Paweł Fajdek i Tadeusz Michalik, a także kajakowa czwórka (to w komplecie brązowi medaliści IO). Płynęły w niej jednak Karolina Naja i Anna Puławska, członkinie dwójki, więc może ten ich podwójny sukces miał znaczenie dla głosujących tylko na nie lub nawet na samą Naję. Poza nominowanymi w plebiscycie punkty otrzymali mistrzyni paraolimpijska Róża Kozakowska i czołowy szachista globu Jan-Krzysztof Duda.

 

Wyniki głosowania redakcji na stronie "PS".

Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.