PŚ w skokach: PZN podał skład na Zakopane

Zimowe
fot. Cyfrasport
Kamil Stoch

Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Stefan Hula - to ogłoszony przez PZN skład polskich skoczków na rozpoczynające się w piątek zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Wśród startujących zawodników zabraknie Kamila Stocha, który w środę poinformował o swojej kontuzji.

Oprócz Biało-Czerwonych w stolicy polskich Tatr ma wystartować 18 ekip, w sumie w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego powinno pojawić się 76 skoczków. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy.

 

Zobacz także: Apoloniusz Tajner: Nasi skoczkowie są w dołku, ale z tego się wychodzi

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na trybuny Wielkiej Krokwi nie wejdzie pełna liczba widzów (ponad 20 tysięcy), lecz tylko około 6,5 tysiąca i to z tzw. certyfikatem covidowym.

 

W składzie Biało-Czerwonych zabraknie Kamila Stocha, który w środowe popołudnie poinformował o swoim urazie. Początkowo kontuzja wydawała się niegroźna, ale dalsze badania i konsultacje wskazały na zerwanie torebki stawowej i dłuższą przerwę. Zawodnik podzielił się złą wiadomością w swoich mediach społecznościowych.

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.