Jan Bednarek na celowniku klubów Premier League. "Wzbudza zainteresowanie"

Piłka nożna
Fot. PAP
Jan Bednarek (z lewej) cieszy się zainteresowaniem klubów Premier League.

Jan Bednarek przykuwa zainteresowanie klubów Premier League - informuje Sky Sports. Polski obrońca zdobył w tym sezonie trzy bramki w angielskiej ekstraklasie i jest wyceniany na 22 miliony euro.

Dobra forma Jana Bednarka nie umyka uwadze innych klubów Premier League. Występujący od ponad czterech lat w barwach Southampton obrońca na stałe wszedł do wyjściowego składu "Świętych" i cieszy się sporym zaufaniem trenera Ralpha Hasenhuettla.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piątek odbije się we Włoszech czy potwierdzi spadkowy trend?


25-letni zawodnik nie tylko prezentuje wysoką formę w obronie, ale także coraz skuteczniej gra w ataku. W tym sezonie Premier League zdobył trzy bramki w meczach z Leicester City, West Ham United i Brentford. To przykuło uwagę pozostałych klubów angielskiej ekstraklasy, co potwierdzają informacje podane na łamach "Sky Sports". Zdaniem angielskich mediów sporym zainteresowaniem cieszy się także Yan Valery, choć w obu przypadkach nie padają żadne konkretne drużyny.


Bednarek to aktualnie najskuteczniejszy Polak w historii Premier League, w której uzbierał już sześć trafień i trzy asysty. W Southampton występuje od 2017 roku i zdążył w tym czasie rozegrać 134 spotkania. Portal Transfermarkt wycenia go na 22 milionów euro.

PI, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.