PŚ w biathlonie: Quentin Fillon Maillet najlepszy także w biegu na dochodzenie

Zimowe
fot. PAP/EPA
Quentin Fillon Maillet najlepszy w biegu na dochodzenie w Ruhpolding

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie Francuz Quentin Fillon Maillet, który w piątek triumfował w sprincie na 10 km, wygrał w Ruhpolding także bieg na dochodzenie na 12,5 km. Polacy się do tych zawodów nie zakwalifikowali.

Fillon Maillet miał dwa niecelne strzały, podczas gdy drugi na mecie Aleksandr Łoginow spudłował tylko raz. Jednak przewaga Francuza nad Rosjaninem po sprincie była na tyle duża, że ostatecznie i tak wyprzedził go o 8,8 s. Trzecie miejsce zajął Białorusin Anton Smolski - 13,1 s straty i dwie pomyłki na strzelnicy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zatwierdzono skład pięcioosobowej kadry polskich biathlonistów na igrzyska w Pekinie

 

W klasyfikacji generalnej Fillon Maillet powiększył dorobek do 581 punktów, a wicelider - Szwed Sebastian Samuelsson - traci do niego 97 "oczek". Na trzecim miejscu jest Francuz Emilien Jacquelin - 470 pkt.

 

Była to ostatnia konkurencja zawodów PŚ w Ruhpolding, które jednocześnie zakończyły kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Pekinie (4-20 lutego).

 

Polski Związek Biathlonu ogłosił w sobotę, że biało-czerwonych w Chinach reprezentować będą: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka, Kinga Zbylut i Grzegorz Guzik.

AA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.