PlusLiga: Rosyjski rozgrywający podpisał kontrakt z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Siatkówka
fot. PAP/Piotr Polak
Cerrad Enea Czarni Radom mają nowego rozgrywającego.

Cerrad Enea Czarni Radom podpisali kontrakt z rosyjskim rozgrywającym. Nowym siatkarzem klubu z PlusLigi został 28-letni Aleksandr Woropajew. Przeniósł się do Radomia z klubu Neftyanik Orenburg i zawarł umowę do końca sezonu 2021/22.

Do zespołu Jakuba Bednaruka w bieżących rozgrywkach PlusLigi mężczyzn, dołączył nowy rozgrywający. Barw drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom, bronić będzie rosyjski rozgrywający Aleksandr Woropajew.

 

Zobacz także: Dawid Konarski - najlepsze akcje MVP meczu Aluron – Indykpol AZS

 

17 grudnia 2021 roku w przeddzień wyjazdowego meczu z Jastrzębskim Węglem, kontuzji nabawił się Wiktor Nowak. Niestety kolejne badania potwierdziły poważny uraz dwóch więzadeł w stawie, które wykluczyły go z dalszej gry w sezonie 2021/22. 22-letni siatkarz ma za sobą zabieg i przechodzi obecnie rehabilitację.

 

– Wiktor po odniesionej kontuzji przeszedł zabieg, który wyklucza go z dalszej gry w tym sezonie. W jego miejsce rozpoczęliśmy poszukiwania nowego rozgrywającego. Dziś oficjalnie mogę potwierdzić, że do zespołu Cerrad Enea Czarnych Radom dołącza rosyjski siatkarz Aleksandr Woropajew – powiedział prezes radomskiego klubu, Wojciech Stępień.

 

Nowy nabytek Cerrad Enea Czarnych Radom w tym sezonie reprezentował barwy rosyjskiego klubu Neftyanik Orenburg, występującego na co dzień w rozgrywkach Super Ligi. Aleksandr Woropajew urodził się 19 października 1993 roku, mierzy 198 cm wzrostu i gra na pozycji rozgrywającego. Siatkarz w przeszłości grał w klubach: Jarosławicz Jarosław (2014–15, 2018–2019), Dinamo Krasnodar (2015–16), VC Grozny (2016–17), Lokomotiw-Izumrud Jekaterynburg (2017–18), Biełogorje Biełgorod (2019–20) i Lokomotiwie Nowosybirsk (2019–21).

 

Wraz z klubem z Jekaterynburga wywalczył mistrzostwo w Rosyjskiej Lidze A (2018), a z drużyną Lokomotiw Nowosybirsk zdobył brązowy medal w Rosyjskiej SuperLidze (2021).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.