Pekin 2022: Olimpijczycy dotarli do wioski w Zhangjiakou

Zimowe
fot. PAP
Polscy olimpijczycy po wylocie z Warszawy są już w wiosce olimpijskiej w Zhangjiakou.

W czwartek wieczorem w wiosce olimpijskiej w Zhangjiakou zameldowało się 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające – poinformował attache prasowy reprezentacji Pekin 2022 Jerzy Jakobsche.

Samolot Polskich Linii Lotniczych z olimpijczykami wylądował w Pekinie w czwartek po południu czasu lokalnego.

 

Po niezwykle sprawnej kontroli, związanej z przepisami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa, olimpijczycy zostali akredytowani przy 24. Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wszyscy biało-czerwoni przeszli pomyślnie testy covidowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Bródka przed ostatnimi igrzyskami w karierze: Wynik jest ważny, ale tym razem drugorzędny

 

Znacznie dłużej trwało rozładowanie luków bagażowych, w których znajdował się sprzęt sportowców, którzy wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, narciarstwie klasycznym, alpejskim, kombinacji norweskiej i saneczkarstwie oraz snowboardzie.

 

Wśród przybyłych znajdowali się trzykrotni olimpijczycy i zdobywcy medali łyżwiarze szybcy Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka, którzy będą chorążymi reprezentacji Polski.

 

Słupek rtęci w wiosce w Zhangjiakou, kiedy dotarli tam Polacy wskazywał minus 20 stopni Celsjusza. Po przyjeździe do wioski gospodarze potwierdzili akredytacje sportowców oraz pozostałych osób, w tym członków misji.

 

Rozpoczęcie igrzysk w Pekinie nastąpi 4 lutego. Stolica Chin organizowała tez letnie igrzyska - w 2008 roku.

MS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.