Australian Open: Triumf Kristiny Mladenovic i Ivana Dodiga w mikście

Tenis
Fot. PAP
Francuzka Kristina Mladenovic i Chorwat Ivan Dodig wygrali rywalizację w grze mieszanej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open.

Francuzka Kristina Mladenovic i Chorwat Ivan Dodig wygrali rywalizację w grze mieszanej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open. W finale rozstawiony z numerem piątym duet pokonał reprezentantów gospodarzy Jaimee Fourlis i Jasona Kublera 6:3, 6:4.

Fourlis i Kubler znaleźli się w obsadzie imprezy w Melbourne dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie. Ich piątkowy pojedynek z doświadczonymi rywalami toczył się na zadaszonym z powodu deszczu korcie centralnym.

 

Zarówno Mladenovic, jak i Dodig mieli już wcześniej na koncie kilka sukcesów wielkoszlemowych, ale teraz wywalczyli pierwszy wspólny tytuł w zawodach tej rangi.

 

"Wymienialiśmy wielokrotnie wiadomości dotyczące wspólnego występu. Co za zakończenie naszego debiutu! Przez długi czas nie startowałam ostatnio w mikście. Moim zdaniem Ivan był niesamowitym singlistą, a teraz pokazuje swoje umiejętności w grze podwójnej" - zaznaczyła Francuzka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Półfinał Australian Open cieszy, ale zaciemnia obraz. Iga ma problem: cofa się, zamiast rozwijać

 

To jej trzeci triumf wielkoszlemowy w grze mieszanej. W Melbourne w tej konkurencji zwyciężyła wcześniej w 2014 roku w parze z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem. W Australian Open dwukrotnie świętowała również sukces w deblu.

 

"Grałem już razem z różnymi tenisistkami. Kristina spisuje się bardzo dobrze po stronie równowagi, dysponuje bardzo dobrym forhendem. Nieco łatwiej dostosować mi się do jej gry. Stanowimy świetne połączenie" - podkreślił Dodig, który wywalczył w piątek czwarty tytuł w mikście.

 

Na antypodach w ubiegłym roku zwyciężył w deblu, a jego partnerem był wówczas Słowak Filip Polasek.

 

Wynik finału gry mieszanej:

 

Kristina Mladenovic, Ivan Dodig (Francja, Chorwacja, 5) - Jaimee Fourlis, Jason Kubler (Australia) 6:3, 6:4.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.