Robert Kubica wystartuje w wyścigu 1000 mil na torze Sebring

Moto
fot. PAP
Robert Kubica

Na liście zgłoszeń do zaplanowanego na 18 marca wyścigu 1000 mil na torze Sebring na Florydzie jest Prema Orlen Team z Robertem Kubicą w składzie - potwierdzili organizatorzy.

Wyścig 1000 mil Sebring odbędzie się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i rozpocznie już 10. sezon długodystansowych mistrzostw świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vanessa Bryant zostanie uhonorowana podczas tygodnia Super Bowl

 

Partnerami Polaka w teamie będzie Szwajcar Louis Deletraz i Włoch Lorenzo Colombo. Deletraz wraz z Kubicą i Chińczykiem Yifei Ye w 2021 tworzyli team, który zwyciężył w Le Mans Series.

 

Prema to jeden z czołowych zespołów startujących w najważniejszych juniorskich seriach samochodów jednomiejscowych. W dwóch ostatnich sezonach zdobył mistrzostwo Formuły 2 zarówno wśród kierowców, jak i teamów.

 

Dołączenie do Prema Orlen Team oznacza powrót Kubicy do tej ekipy. Ścigał się już w barwach włoskiego zespołu w swoim pierwszym sezonie w Formule 3 Euro Series. Najpierw z powodu kontuzji opuścił trzy rundy, ale później – w debiucie na ulicznym torze Norisring w Norymberdze – odniósł sensacyjne zwycięstwo.

 

Przygotowania do nowego sezonu prowadzi także polski zespół Inter Europol Competition, gdzie kierowcą jest Kuba Śmiechowski.

 

Rywalami teamów z Polakami w składzie będzie w tym roku w LMP2 ośmiokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Ogier, który podpisał kontrakt z ekipą Richard Mille Racing.

psl, PAP
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 17.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.