Pekin 2022: Sportowcy narzekają na słabe warunki podczas kwarantanny

Zimowe
fot. PAP

Sporo zastrzeżeń do warunków, w jakich odbywana jest kwarantanna mają uczestnicy igrzysk olimpijskich w Pekinie, którzy mieli pozytywne testy na obecność COVID-19.

Wszyscy "covidowcy" są zakwaterowani w specjalnych, zamkniętych hotelach, gdzie są całkowicie odizolowani.

 

Generalnie zawodnicy narzekają na jakość posiłków, a także na to, że porcje są zbyt małe. Problemem w tych hotelach jest także brak sprzętu treningowego, co powoduje, że nie ma możliwości dbania o formę.

 

"Boli mnie brzuch, jestem bardzo blada i mam ogromne czarne kręgi wokół oczu. Chcę, żeby to wszystko się skończyło. Płaczę każdego dnia. Jestem bardzo zmęczona" - napisała na Instagramie rosyjska biathlonistka Waleria Wasniecowa.

 

Rosjanka przyznała, że jej największym problemem nie była choroba i jej objawy, tylko jakość pożywienia.

 

"Śniadanie, obiad i kolacja przez pięć dni prawie takie same. Taca z jedzeniem, na niej zwykły makaron, sos, zwęglone mięso z kością, kilka ziemniaków, bez żadnej zieleniny" - opisała menu.

 

Hotele objęte kwarantanną są zamknięte. Zasady pandemiczne w Pekinie są jednak jasne - sportowcy zarażeni wirusem są tam obligatoryjnie kierowani, gdy nie mają widocznych objawów zakażenia. Każdy, kto ma COVID-19 z objawami trafia do szpitala.

 

Warunki kwarantanny negatywnie ocenia także ekipa Niemiec. Po pozytywnym teście Erica Frenzla, trzykrotnego złotego medalisty w kombinacji norweskiej, szef niemieckiej delegacji Dirk Schimmelpfennig skrytykował "nieracjonalne" warunki życia.

 

Niemcy chcą większych, bardziej higienicznych pomieszczeń i bardziej regularnych dostaw żywności, aby sportowcy, którzy ostatecznie zostali zwolnieni z izolacji, nadal byli zdolni do rywalizacji - wyjaśnił Schimmelpfennig.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.