Wielkie gwiazdy odwiedzą Toruń! Kto zawita na Orlen Copernicus Cup 2022? (ZDJĘCIA)

Inne
fot. Materiały prasowe/Cyfrasport
Wybitna jamajska sprinterka Elaine Thompson-Herah będzie gwiazdą mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, który odbędzie się 22 lutego.

Najszybsza kobieta na świecie, pięciokrotna mistrzyni olimpijska, jedna z największych bohaterek ubiegłorocznych igrzysk w Tokio wystąpi w lutym w Polsce. Wybitna jamajska sprinterka Elaine Thompson-Herah będzie gwiazdą mityngu ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022, który odbędzie się 22 lutego. Nie będzie to jednak jedyna gwiazda, która zawita tego dnia do Grodu Kopernika!

ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 to najsilniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce, jeden z siedmiu tegorocznych mityngów tzw. złotej kategorii World Athletics Indoor Tour. Impreza odbędzie się w Arenie Toruń, a sprzedaż biletów odbywa się w portalach Ebilet.pl i Ticketmaster.pl. Ceny wejściówek zaczynają się od 30 złotych. Uczestnicy wystartują w dwunastu konkurencjach – sześciu żeńskich i sześciu męskich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Orlen Copernicus Cup 2022 w Polsacie Sport. Elaine Thompson-Herah wystąpi w Toruniu

 

Obsada toruńskiego mityngu jest znakomita, a na jej czele staje pięciokrotna mistrzyni olimpijska Elaine Thompson-Herah. Kilka miesięcy temu podczas igrzysk w Tokio stanęła na najwyższym stopniu podium w trzech konkurencjach – na 100 metrów, 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów. Podobnej sztuki dokonał Usain Bolt na igrzyskach w Rio de Janeiro i Londynie.

 

– W trakcie poprzednich edycji naszego mityngu gościliśmy wiele gwiazd, choćby Armanda Duplantisa, który właśnie u nas, w 2020 roku, ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce, ale nie mam wątpliwości, że to Elaine Thompson-Herah jest największą gwiazdą w historii ORLEN Copernicus Cup. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasze wysiłki ściągnięcia Elaine do Torunia się powiodły – mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizację zawodów wspierają PKN ORLEN, miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Występ pięciokrotnej mistrzyni olimpijskiej będzie jedną z wielu atrakcji toruńskiego mityngu. W jego trakcie zapowiadane są dwie próby bicia halowych rekordów świata – na 1500 metrów kobiet (3:53.09) przez Etiopkę Gudaf Tsegay oraz na 3000 metrów mężczyzn (7:24.90) przez Etiopczyka Selemona Baregę.

 

– Ale przecież to nie koniec, bo kibiców w Arenie Toruń czeka choćby pojedynek niesamowicie szybkiej Anny Kiełbasińskiej, która kilka dni temu pobiła halowy rekord Polski na 400 metrów z halową mistrzynią Europy Femke Bol. Przypomnę, że w Toruniu zobaczymy bardzo wielu medalistów igrzysk w Tokio, włącznie z Polkami, czyli Justyną Święty-Ersetic, Anią Kiełbasińską, Natalią Kaczmarek i Igą Baumgart-Witan – dodaje Wolsztyński.

 

Tegoroczny cykl World Athletics Indoor Tour w złotej kategorii obejmuje siedem mityngów. Rozpoczął się 28 stycznia w niemieckim Karlsruhe, a zakończy 2 marca w Madrycie. ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 będzie przedostatnią imprezą w cyklu.

 

Krystian Natoński, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.