Polscy sędziowie siatkarscy nie chcą prowadzić meczów drużyn z Rosji i Białorusi

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Wojciech Maroszek – polski sędzia międzynarodowy i przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS.

Jak poinformował profil polskich arbitrów siatkarskich na Facebooku, sędziowie międzynarodowi z naszego kraju odmówią przyjęcia nominacji na zawody CEV i FIVB do Rosji i Białorusi oraz na mecze i turnieje z udziałem drużyn z tych państw.

"W odpowiedzi na agresję wojskową Rosji na Ukrainę i wsparcie dla tej agresji ze strony Białorusi polscy międzynarodowi sędziowie siatkarscy jednogłośnie podjęli decyzję o odmowie przyjęcia nominacji na zawody CEV i FIVB do Rosji i Białorusi, a także na mecze i turnieje z udziałem zespołów z tych krajów" – zadeklarowali polscy sędziowie.

 

Zobacz także: Siatkarki UNI Opole pomogły ukraińskim dzieciom

 

Środowisko siatkarskich arbitrów zaapelowało jednocześnie o pomoc dla napadniętej przez Rosję Ukrainy.

 

"Pozostajemy w kontakcie z ukraińskimi przyjaciółmi i przesyłamy im słowa wsparcia. Jednocześnie zachęcamy do udziału w zbiórce Fundacji Polska Siatkówka, która ma na celu zgromadzenie środków finansowych, które po jej zakończeniu zostaną przekazane wszystkim potrzebującym zawodnikom i zawodniczkom z Ukrainy, trenującym piłkę siatkową, którzy w wyniku wojny z Rosją, musieli opuścić wraz z rodzinami swoje kluby i miejsca zamieszkania, zostawiając tym samym cały swój dotychczasowy dobytek na okupowanej ojczyźnie" – przekazano w komunikacie.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.