Borussia Dortmund zrywa z przyjacielem Putina! Gerhard Schroeder pozbawiony honorowego członkostwa

Piłka nożna
fot. PAP/ITAR-TASS
Gerhard Schröder i Władimir Putin to bliscy przyjaciele.

Czołowy niemiecki klub piłkarski Borussia Dortmund pozbawił byłego kanclerza Gerharda Schroedera honorowego członkostwa w związku z jego powiazaniami z Władimirem Putinem i rosyjskimi korporacjami - poinformował klub Bundesligi na stronie internetowej.

"W obliczu rosyjskiego ataku na Ukrainę jest niedopuszczalne, aby honorowy członek BVB zajmował kierownicze stanowiska w rosyjskich firmach państwowych" - głosi komunikat Borussii.

 

Zobacz także: Wsparcie kibiców siatkarskich dla walczącej Ukrainy. Emocjonalna wypowiedź dziennikarza Polsatu Sport (WIDEO)

 

Informację o pozbawieniu 77-letniego Schroedera honorowego członkostwa przekazał prezydent Borussii Reinhard Rauball. Schroeder to były kanclerz Niemiec (1998-2005).

 

Schroeder jest uważany za wieloletniego przyjaciela prezydenta Putina, jest szefem rady nadzorczej rosyjskiego koncernu energetycznego Rosnieft, a także zajmuje stanowiska kierownicze w projektach rurociągu Nord Stream i Nord Stream 2.

 

 

We wtorek, w związku z zażyłością Schroedera z Putinem, z pracy zrezygnowały cztery osoby zatrudnione w jego berlińskim biurze.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.