UEFA ukarała również reprezentację i kluby z Białorusi. Bez meczów u siebie i kibiców

Piłka nożna
fot. PAP
Białoruś podzieliła losy sojuszników...

Piłkarska reprezentacja Białorusi oraz kluby z tego kraju muszą rozgrywać wszystkie domowe mecze w rywalizacji pod egidą UEFA na neutralnych stadionach i bez udziału widzów - ogłosiły w czwartek władze europejskiego futbolu.

To reakcja na fakt, że Białoruś jest wykorzystywana jako kluczowy punkt wypadowy dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cugowski: Putina otrują. Ruscy mają szaleństwo w głowie

 

"Komitet Wykonawczy UEFA zebrał się dzisiaj i zdecydował, że wszystkie białoruskie kluby i reprezentacje rywalizujące w rozgrywkach UEFA będą musiały grać swoje domowe mecze na neutralnych obiektach ze skutkiem natychmiastowym" - poinformowała europejska federacja.

 

"Ponadto nie będzie widzów na meczach, w których funkcję gospodarza pełnią drużyny z Białorusi" - dodała UEFA.

 

Zapowiedziano również, że Komitet Wykonawczy UEFA będzie regularnie zwoływać kolejne nadzwyczajne spotkania, aby ponownie ocenić sytuację w miarę jej rozwoju i podjąć dalsze decyzje w razie potrzeby.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa zaprasza dzieci z Ukrainy na bezpłatne treningi

 

W obecnej edycji Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji UEFA nie ma już zespołów z Białorusi - odpadły na wcześniejszych etapach rywalizacji.

 

Już w poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) oraz UEFA zawiesiły reprezentację Rosji oraz kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą.

 

24 marca polscy piłkarze mieli zagrać z Rosją w Moskwie w półfinale baraży o awans do mistrzostw świata. Wiadomo już, że to spotkanie się nie odbędzie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.