Siergiej Bubka: Bronię naszego kraju wszelkimi dostępnymi mi środkami

Inne
fot. PAP/EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Siergiej Bubka.

"Kocham moją Ukrainę z całego serca. Wygramy" - napisał w mediach społecznościowych Siergiej Bubka. Legendarny tyczkarz koordynuje z Lozanny pomoc humanitarną dla swojej ojczyzny ze strony Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

"Moi drodzy Ukraińcy, nasza olimpijska rodzina nie jest obojętna na nasz ból. Jak każdy Ukrainiec nie mogę teraz spać. Bronię naszego kraju wszelkimi dostępnymi mi środkami, wykorzystując wszystkie moje międzynarodowe koneksje" - dodał Bubka, pierwszy człowiek, który w skoku o tyczce pokonał granicę sześciu metrów.

 

Zobacz także: Siergiej Bubka będzie koordynował pomoc MKOl dla Ukrainy

 

Bubka, wieloletni prezes Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego, na wniosek prezydenta MKOl Thomasa Bacha udał się do Lozanny, aby przejąć dystrybucję środków Funduszu Solidarności.

 

Do tej pory słynny tyczkarz był dyskretny, jeśli chodzi o komentarze na temat trwającej od 24 lutego wojny na Ukrainie. Trzeciego dnia inwazji wojsk rosyjskich podziękował na Twitterze za wyrazy wsparcia dla Ukrainy, płynące z całego świata. "Wojna musi się skończyć, pokój i ludzkość muszą zwyciężyć" - napisał. 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.