Rosyjskie ligi piłkarskie wykluczone z europejskiego stowarzyszenia

Piłka nożna
fot. Cyfrasport

Stowarzyszenie Europejskich Profesjonalnych Lig Piłki Nożnej (European Leagues) postanowiło wykluczyć ze swoich szeregów dwie rosyjskie ligi - Tinkoff Rosyjską Premier Ligę (RPL) oraz Olimp Piłkarską Narodową Ligę (FNL) - poinformowano w komunikacie.

"Komitet Wykonawczy lig europejskich podjął decyzję o wykluczeniu rosyjskich lig RPL i FNL ze swoich szeregów" - napisano w oświadczeniu. To konsekwencja agresji militarnej Rosji na Ukrainę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda polskiego sportu pomogła ukraińskiej rodzinie. Teraz walczy z... hejtem

 

25 lutego UEFA zdecydowała o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów 2021/22 z Sankt Petersburga do Paryża. Trzy dni później Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) i Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) zawiesiły rosyjskie reprezentacje i kluby z udziału w międzynarodowych rozgrywkach.

 

European League to stowarzyszenie założone w 2005 roku w szwajcarskim Nyonie. Korzeniami sięga do roku 1997 kiedy to powstała EUPPFL (European Union Premier Professional Football Leagues).

 

Do czasu ostatnich decyzji organizacja ta skupiała 38 zawodowych lig piłkarskich z 31 krajów, reprezentujących ponad 1000 klubów z całej Europy.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.