Kto zorganizuje mistrzostwa świata? Trwa poszukiwanie gospodarza

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Nowa formuła siatkarskich mistrzostw świata

Oficjalna strona FIVB poinformowała o zmianie w formacie mistrzostw świata 2022. Federacja szuka też chętnych do zorganizowania mundialu, a na propozycje będzie czekała do 14 marca.

W niedzielę Gian Luca Pasini informował, że trwający tydzień może być kluczowy, jeśli chodzi o szczegóły organizacji mistrzostw świata siatkarzy 2022. Według jego informacji, gospodarzami miały zostać Włochy, Francja, Polska oraz prawdopodobnie Słowenia. Na reakcję FIVB nie trzeba było długo czekać. Na oficjalnej strony pojawił się oficjalny komunikat.

 

Zobacz także: Wiemy, kto zastąpi Rosję w Lidze Narodów siatkarzy!

 

W turnieju mają wziąć udział 24 drużyny, które pozostaną podzielone na sześć grup. Do fazy pucharowej awansuje 16 ekip. Będą to dwie najlepsze ekipy z każdej z grup oraz cztery najlepsze reprezentacje z trzecich miejsc. Łącznie zobaczymy 52 spotkania. 

 

Federacja zaprasza też chętnych do zgłoszenia się w celu zorganizowania imprezy. Oferty mogą spływać do 14 marca.

 

We wtorek 1 marca FIVB ogłosiła, że Rosja nie zorganizuje siatkarskiego mundialu. Tego samego dnia ta sama federacja, podobnie jak CEV, wykluczyła rosyjskie oraz białoruskie drużyny ze wszystkich rozgrywek międzynarodowych. Dotoczy to zmagań na niwie klubowej oraz reprezentacyjnej w każdej odmianie tej dyscypliny sportu - od siatkówki halowej poprzez plażową, a skończywszy na tej w wersji zimowej.

 

Reprezentacja Polski znalazła się w grupie z USA, Meksykiem oraz Bułgarią.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.