Puchar Anglii: Chelsea chce zagrać bez kibiców, Middlesbrough przeciw

Piłka nożna
fot. PAP/EPA
Chelsea chce zagrać z Middlesbrough przy pustych trybunach

Chelsea Londyn, która w wyniku sankcji nałożonych na rosyjskiego właściciela tego klubu Romana Abramowicza nie może sprzedawać biletów kibicom na sobotni, wyjazdowy mecz z Middlesbrough w piłkarskim Pucharze Anglii, chce zagrać przy pustych trybunach. Gospodarze są przeciwko.

Z powodu trwającej od 24 lutego rosyjskiej inwazji na Ukrainę rządy nakładają na oligarchów z kraju agresora kary. W Anglii cierpi na tym stołeczny klub Abramowicza, któremu zabroniono m.in. transferów, podpisywania kontraktów z piłkarzami czy właśnie sprzedaży biletów na mecze.

 

- Z rozczarowaniem informujemy, że nie będziemy mogli sprzedawać biletów na sobotni mecz Pucharu Anglii w Middlesbrough. (...) Ważne, aby spotkanie się odbyło, ale z wielką niechęcią prosimy zarząd Angielskiej Federacji Piłkarskiej o zarządzenie, aby mecz rozegrany został za zamkniętym drzwiami z racji sportowej uczciwości. (...) wierzymy, że to najbardziej uczciwe rozwiązanie tej sytuacji - napisano w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Chelsea.

 

ZOBACZ TAKŻE: Manchester City zatrzymany przez Crystal Palace

 

Około dwóch godzin później na stronie internetowej gospodarzy zamieszczono odpowiedź, w której zaznaczono, że na razie FA nie skontaktowała się w tej sprawie z klubem, i zapewniono kibiców, że Middlesbrough będzie "w najsilniejszy możliwy sposób opierać się działaniom Chelsea".

 

- Uważamy tę sugestię za dziwną i pozbawioną jakiegokolwiek uzasadnienia. Wszyscy zainteresowani zdają sobie sprawę z powodów, dla których Chelsea jest karana, a te nie mają nic wspólnego z Middlesbrough Football Club. Sugerowanie, że MFC i nasi kibice również powinni być ukarani, jest nie tylko rażąco niesprawiedliwe, ale też nie ma żadnych podstaw. Biorąc pod uwagę, co spowodowało sankcje, powoływanie się przez Chelsea na "sportową uczciwość" (...) jest ironiczne i ekstremalne - napisano.

 

Spotkanie występującego na zapleczu ekstraklasy Middlesbrough z trzecią obecnie ekipą Premier League planowane jest na sobotę na godzinę 18.15.

AA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.