Trener Błażej Krzyształowicz rozstał się z Lokomotiwem Kaliningrad

Siatkówka
fot. Cyfrasport

Błażej Krzyształowicz zakończył współpracę z Lokomotiwem Kaliningrad. Polski trener od sierpnia 2021 roku prowadził drugą drużynę tego klubu.

Krzyształowicz przez osiem lat pracował w drużynie Grot Budowlanych Łódź. Zaczynał jako statystyk, następnie pełnił rolę asystenta trenera, a od sezonu 2016/17 był pierwszym szkoleniowcem siatkarek łódzkiego zespołu. Wywalczył ze swymi podopiecznymi dwa wicemistrzostwa i brązowy medal mistrzostw Polski, Puchar Polski 2018 oraz dwa Superpuchary Polski i Superpuchar PLS. Pracował również w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski siatkarek.

 

Zobacz także: Skandaliczne zachowanie rosyjskiego klubu! Malwina Smarzek chce rozwiązać kontrakt

 

W czerwcu 2021 roku zakończył pracę w łódzkim klubie. Został trenerem drugiej drużyny klubu z Kaliningradu – Lokomotiw-2, który występuje w Wyższej Lidze A. We wtorek 15 marca współpraca polskiego szkoleniowca z Lokomotiwem dobiegła końca. Zastąpił go Igor Kurnosow.

 

 

Kontrakt z Lokomotiwem próbuje rozwiązać również Malwina Smarzek. Klub siatkarski z Kaliningradu w ostatnim czasie otwarcie poparł rosyjską agresję na Ukrainę.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.