El. MŚ 2022: CAS odrzucił kolejny wniosek Rosjan w sprawie meczu z Polską

Piłka nożna
fot. Cyfrasport
Rosjanie cały czas próbują... Na szczęście "walą głową w mur".

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił kolejną apelację rosyjskiej federacji, której piłkarze - na skutek dyskwalifikacji przez FIFA - nie mogą zagrać w barażach o mundial. Tym razem, jak poinformowała agencja AP, chodziło konkretnie o walkower dla Polski za mecz z Rosją.

Kilka dni wcześniej CAS odrzucił wniosek Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej (RFU) o zawieszenie zakazu udziału piłkarzy reprezentacji tego kraju w eliminacjach mundialu. To oznaczało, że w mocy pozostaje decyzja światowej federacji (FIFA) o przyznaniu Polsce bezpośredniego miejsca w finale baraży, bez konieczności gry w półfinale 24 marca w Moskwie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Konferencja reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim: Transmisja TV i stream online

 

RFU złożyła jeszcze kolejną apelację. Tym razem dotyczącą konkretnie decyzji o walkowerze dla "Biało-Czerwonych", ale - jak poinformowano - ponownie bez powodzenia.

 

Zamiast meczu z Rosją Polska rozegra 24 marca towarzyskie spotkanie ze Szkocją w Glasgow. Pięć dni później "Biało-Czerwoni" zmierzą się w Chorzowie w finale baraży o awans do mistrzostw świata ze zwycięzcą półfinału Szwecja - Czechy.

 

Decyzje światowej centrali piłkarskiej to konsekwencja ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę, który trwa od 24 lutego.

 

Już 15 marca CAS odrzucił odwołanie RFU ws. wstrzymania wykonania kary wykluczenia rosyjskich drużyn z rozgrywek pod egidą europejskiej federacji - UEFA. To oznaczało na przykład, że Spartak nie wystąpi już w Lidze Europy w tym sezonie - klub z Moskwy miał rywalizować w 1/8 finału z RB Lipsk. Niemiecki klub bez walki awansował do ćwierćfinału.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.