Kto awansuje do PlusLigi? W grze pozostały cztery drużyny

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Kto zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze?

BBTS Bielsko-Biała, BKS Visła Proline Bydgoszcz, MKS Będzin oraz Polski Cukier Avia Świdnik to kluby, które awansowały do półfinałów Tauron 1. Ligi siatkarzy. Jedna lub dwie z tych drużyn zagrają w przyszłym sezonie w PlusLidze.

Ćwierćfinały Tauron 1. Ligi siatkarzy nie dostarczyły gigantycznych emocji, bo rywalizacja w każdej z czterech par rozstrzygnęła się w dwóch meczach. Przyniosły za to jedną sensację, jaką bez wątpienia była porażka trzeciej po fazie zasadniczej Chemeko-System Gwardii Wrocław z szóstą w tabeli ekipą ze Świdnika.

 

Zobacz także: Najwięksi nieobecni reprezentacji Polski siatkarzy. Kogo nie powołał Nikola Grbić?

 

W półfinałach dojdzie do konfrontacji BBTS Bielsko-Biała – BKS Visła Proline Bydgoszcz oraz MKS Będzin – Polski Cukier Avia Świdnik. Rywalizacja będzie się toczyć do dwóch wygranych meczów (ewentualne trzecie spotkania na boisku drużyn wyżej notowanych w fazie zasadniczej), a zwycięzcy będą dosłownie o krok od awansu do PlusLigi.

 

Przypomnijmy, że w przyszłym sezonie PlusLiga zostanie powiększona z czternastu do szesnastu drużyn. Do rozgrywek zostanie włączony ukraiński klub Barkom Każany Lwów. Zwycięzca końcowej klasyfikacji Tauron 1. Ligi uzyska bezpośredni awans do ekstraklasy. Drużyna, która zajmie drugie miejsce - czyli przegra w wielkim finale - zagra w barażu z ostatnią drużyną PlusLigi, czyli z PSG Stalą Nysa. Baraż będzie rozgrywany do trzech wygranych meczów.

 

BBTS Bielsko-Biała (zwycięzca fazy zasadniczej), BKS Visła Proline Bydgoszcz i MKS Będzin to drużyny, które wymieniano w gronie kandydatów do awansu. Te ekipy nie tak dawno rywalizowały w gronie plusligowców. BBTS spadł w 2018, BKS w 2020, a MKS w 2021 roku. A może kolejną sensację sprawi Polski Cukier Avia Świdnik? To drużyna z ogromnymi siatkarskimi tradycjami, jednak nie była przed sezonem stawiana w gronie faworytów; w ekstraklasie występowała ostatnio w 1984 roku.

Półfinały play-off Tauron 1. Ligi siatkarzy:

BBTS (1) – BKS (4)

 

2022-04-21: BBTS Bielsko-Biała – BKS Visła Proline Bydgoszcz (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Box Go)
2022-04-25: BKS Visła Proline Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała (poniedziałek, godzina 18.30).

 

MKS (2) – Avia (6)

 

2022-04-21: MKS Będzin – Polski Cukier Avia Świdnik (czwartek, godzina 18.00)
2022-04-25: Polski Cukier Avia Świdnik – MKS Będzin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).


WYNIKI TAURON 1. LIGI SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.