Formuła 1: Czy to już koniec kariery wielokrotnego mistrza świata? Sebastian Vettel skomentował spekulacje

Moto
fot. PAP/EPA
Czy Sebastian Vettel niebawem skończy karierę?

Sebastian Vettel pierwszy raz w sezonie 2022 wsiadł do bolidu podczas ubiegłego Grand Prix Australii. W dwóch pierwszych wyścigach jego miejsce zajął Nico Huelkenberg. Po słabej formie zarówno jego, jak i całego zespołu czterokrotnego mistrza świata, w mediach pojawił się temat emerytury kierowcy. Sam Vettel postanowił odnieść się do spekulacji.

W związku z zakażeniem koronawirusem, Sebastian Vettel był zmuszony opuścić dwa pierwsze wyścigi sezonu 2022. Czterokrotny mistrz świata powrócił na tor dopiero na Grand Prix Australii, którego nie udało mu się ukończyć. Niemiec źle pokonał zakręt, najechał na krawężnik, w konsekwencji stracił panowanie nad bolidem i uderzył w ścianę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewis Hamilton i Serena Williams dołączają do walki o kupno Chelsea

 

Giancarlo Minardi jest prezesem toru Imola, gdzie Vettel i reszta zawodników wyjadą na tor. Użyczył również swojego nazwiska zespołowi "F1 Minardi", który rywalizował w rozgrywkach, dopóki nie został kupiony przez Red Bulla w 2005 roku i przekształcony w Toro Rosso.

 

- Vettel powinien wycofać się z F1, ponieważ nigdy więcej nie wygra. Miał pecha, że przegapił dwa wyścigi z powodu COVID-19. Ma dużo pieniędzy i zdobył tytuły, więc powinien już zrezygnować z obecnej jazdy w F1 - powiedział w ubiegłym tygodniu na łamach "Corierre della Sera" Giancarlo Minardi.

 

Zespół Aston Martin F1 Team jako jedyny z całej stawki nie zdołał zdobyć ani jednego punktu w obecnych rozgrywkach.

Mateusz Stefanik/Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.