PlusLiga: Tomas Rousseaux zostaje w GKS Katowice

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Tomas Rousseaux będzie grał w przyszłym sezonie w GKS Katowice.

Tomas Rousseaux jest kolejnym siatkarzem, którego zobaczymy w składzie GKS Katowice w sezonie 2022/23. Belgijski przyjmujący ma za sobą już pięć sezonów gry w PlusLidze, a poza Katowicami, występował również w Indykpolu AZS Olsztyn, Ślepsku Malow Suwałki i Asseco Resovii.

Belgijski przyjmujący był jednym z zawodników, którzy wrócili do składu siatkarskiej GieKSy po dłuższej przerwie, tak jak Gonzalo Quiroga i Bartosz Mariański. Rousseaux dołączył do drużyny pod wodzą trenera Grzegorza Słabego po dwóch sezonach spędzonych w Asseco Resovii i Ślepsku Malow Suwałki. Belg opuścił część spotkań na początku sezonu 2021/22 ze względu na uraz kolana i wydarzenia losowe, ale wrócił w dobrym stylu w dalszej części rozgrywek.

 

Zobacz także: Tomas Rousseaux – najlepsze akcje MVP meczu GKS - Aluron (WIDEO)

 

W 22 rozegranych spotkaniach Tomas Rousseaux zdobył 276 punktów (12,55 pkt/mecz), zanotował 19,58 proc. przyjęcia perfekcyjnego i 48,91 proc. ataku perfekcyjnego. Zagraniczny skrzydłowy z pewnością będzie bardzo dobrze wspominał styczeń 2022 roku, kiedy zdobył aż 3 statuetki MVP w starciach z Treflem Gdańsk, Aluronem CMC Wartą Zawiercie i LUK Lublin, a ponadto został wyróżniony za grę w wyjazdowym, przegranym meczu z Asseco Resovią. Rousseaux otrzymał także nagrodę MVP za występ w meczu 1/16 Pucharu Polski z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

 

Reprezentant Belgii uzupełniał się w linii przyjęcia z Jakubem Szymańskim i Gonzalo Quirogą, stanowiąc o sile tej formacji w zespole GKS.

 

 

– Znamy Tomasa doskonale, miniony sezon był drugim, który spędził w GKS Katowice. To bardzo wartościowy zawodnik, o czym przekonaliśmy się wielokrotnie, zwłaszcza na przełomie grudnia i stycznia, gdy był u szczytu formy i kilkukrotnie zdobył statuetkę MVP spotkania. Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować tę współpracę – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

 

Przypomnijmy, że GKS Katowice już w trakcie sezonu 2021/22 ogłosił przedłużenie umów z kapitanem drużyny Jakubem Jaroszem, a także rozgrywającym Micahem Ma'a, środkowym Piotrem Hainem i atakującym Damianem Domagałą.

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.