Dick Kooy wróci do Włoch? Jest celem transferowym jednej z ekip

Siatkówka

Włoskie media spekulują na temat powrotu do Italii Dicka Kooya. Gioiella Prisma Taranto miała obrać przyjmującego PGE Skry za cel transferowy na nowy sezon.

Kooy spędził wiele lat we Włoszech. W 2016 roku przyjął nawet włoskie obywatelstwo. Do Bełchatowa trafił rok temu z Trydentu, lecz wiele wskazuje na to, że szybko wróci na Półwysep Apeniński.

 

Jak podaje Gianluigi De Vito z La Gazzetta del Mezzogiorno, żywo zainteresowani siatkarzem są włodarze ekipy z Tarentu. Oprócz Kooya, do zespołu miałby trafić Jiri Kovar, który po jedenastu latach odchodzi z Cucine Lube Civitanova.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Medalowy zawrót głowy. Szybko poszło"

 

W kręgu zainteresowań znajdują się również Oleg Antonow i Alexandre Ferreira, którzy mają być drugą opcją klubu. Ten drugi w latach 2018-2020 reprezentował barwy Aluronu CMC Warty Zawiercie i osiągnął największy jak dotąd sukces w historii klubu, jakim było czwarte miejsce w PlusLidze.

 

Gioiella Prisma Taranto zakończyła fazę zasadniczą ligi włoskiej na dziesiątym miejscu z dorobkiem 26 punktów. Zespół wygrał zaledwie osiem z dwudziestu czterech meczów.

 

Kooy wraz z PGE Skrą walczy o brązowy medal PlusLigi. W sezonie 2021/2022 został czterokrotnie nagrodzony statuetką MVP meczu, zdobył 361 punktów, co daje mu 22. miejsce w rankingu najlepiej punktujących rozgrywek.

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.