Dolnośląska siatkówka pozyskała silne wsparcie

Siatkówka
fot. Cyfrasport
KGHM został sponsorem Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej

KGHM został sponsorem Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Pieniądze pozyskane od jednej z największych polskich spółek skarbu państwa mają być przeznaczone na szkolenie młodzieży

- Mieliśmy w poprzednich latach pewne zawirowania, ale wychodzimy na prostą. Wierzę, że dzięki KGHM będziemy mocno się rozwijać – skomentował prezes DZPS Wojciech Rozdolski. Jak przyznał może być znaczący moment dla dolnośląskiej siatkówki.

 

ZOBACZ TAKŻE: W finale PlusLigi gramy dalej! Jastrzębski Węgiel ograł ZAKSĘ na wyjeździe

 

- Siatkówka w naszym regionie zawsze była na wysokim poziomie. Mieliśmy w poprzednich latach pewne zawirowania, ale wychodzimy na prostą. Wierzę, że dzięki KGHM będziemy mocno się rozwijać. Zależy nam przede wszystkim na rozwoju dzieci oraz młodzieży i działamy w tym kierunku. Zwolniliśmy m.in. z opłat sędziowskich ponad 30 klubów, które grają w rozgrywkach młodzików – dodał.

 

KGHM najbardziej znany jest z zaangażowania w piłkarskie Zagłębie Lubin, ale wspiera także siatkarskie Cuprum Lubin. #VolleyWrocław i Chrobrego Głogów. Od teraz będzie również widniał na strojach młodzieżowych reprezentacji Dolnego Śląska.

 

Reprezentująca kombinat Lidia Marcinkowska-Bartkowiak powiedziała, że wspieranie sportu to nie tylko działalność biznesowa, ale też społeczna.

 

- To odpowiedzialność, jaką czujemy za region. Sport jest taką częścią życia, która wpływa na wiele elementów codzienności. Siatkówka to nasza duma narodowa. To świetni zawodnicy, trenerzy, ale też ludzie, którzy stoją za siatkówką. Jesteśmy sponsorem trzech dolnośląskich drużyn, więc dla mnie ta współpraca to naturalna konsekwencja. Wiemy, że bez pieniędzy pewnych rzeczy zrobić się nie da – skomentowała.

 

Jak duże pieniądze trafią do DZPS, zainteresowane strony nie chciały zdradzić, ale na pewno ma być to ponad sto tysięcy złotych. Do tego KGHM będzie obecny podczas organizacji 12 turniejów dolnośląskiej ligi młodzików i młodziczek.

fdz, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.