Nowe wiadomości dot. stanu zdrowia Bogdana Wenty. Przejdzie operację

Piłka ręczna
fot. PAP
Bogdan Wenta

W środę informowaliśmy o tym, że były selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, a obecnie prezydent Kielc, Bogdan Wenta uległ wypadkowi na rowerze. Trafił do szpitala. Urząd Miasta poinformował o jego stanie zdrowia.

Treść komunikatu prezentujemy poniżej.

 

"W dniu 11 maja prezydent Kielc Bogdan Wenta uległ wypadkowi na rowerze. Do zdarzenia doszło na ulicy Ściegiennego w godzinach popołudniowych, podczas gdy prezydent wracał z pracy w Urzędzie Miasta do domu.

 

Na skutek upadku doszło do złamania lewej łopatki bez zwichnięcia stawu ramiennego oraz złamania żebra lewego, a także kilku niegroźnych stłuczeń i otarć. Prezydent jechał w kasku, dzięki czemu nie doszło do żadnych obrażeń głowy. Po zdarzeniu prezydentowi udzielono pomocy na SOR-ze jednego ze szpitali w Kielcach.

 

Stan zdrowia Prezydenta jest dobry. Dzisiaj tj. 12 maja prezydent Bogdan Wenta przejdzie operację. O ile zaistnieje taka konieczność Prezydent pozostanie 1 do 2 dni w szpitalu, a następnie do zdrowia będzie dochodził w domu.

 

Prezydent Kielc Bogdan Wenta serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które skierowały do niego życzenia szybkiego powrotu do zdrowia."

 

60-letni Wenta był selekcjonerem naszej kadry w latach 2004-2012. Z Biało-Czerwonymi zdobył srebro i brąz na mistrzostwach świata, odpowiednio w 2007 oraz 2009 roku. W 2010 roku Polska zajęła czwarte miejsce na mistrzostwach Europy. Z Vive Kielce zdobył cztery tytuły mistrza Polski oraz wygrał pięć Pucharów Polski i zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Jako zawodnik grał w reprezentacji Polski w latach 1981-1994 oraz w reprezentacji Niemiec w latach 1997-2000, z którą wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy w 1998 roku. Grał m.in. w Barcelonie.

Krystian Natoński/Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.