Robert Radosz przed Tour de Pologne: Michał Kwiatkowski będzie w wyśmienitej formie

Inne
fot. PAP
Michał Kwiatkowski

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W nim wystartuje m.in. Michał Kwiatkowski, który zdaniem medalisty mistrzostw Polski i komentatora Polsatu Sport Roberta Radosza jest jednym z faworytów do zwycięstwa.

Kwiatkowski to ostatni polski zwycięzca Tour de Pologne. Dokonał tej sztuki w 2018 roku. Jego start w tegorocznej edycji stał pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie doświadczonego i utytułowanego zawodnika nie zabraknie w stawce uczestników.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne 2022: Gdzie oglądać?

 

- Mamy chyba już to potwierdzone, że Michał Kwiatkowski będzie startował w tegorocznej edycji Tour de Pologne. Myślę, że wszyscy kibice w Polsce i nie tylko cieszą się z tego powodu. Stało się to trochę nieszczęśliwie, chociaż dla nas szczęśliwie, że nie wystartował w tegorocznej Wielkiej Pętli z powodu kontuzji. Z tego, co widzimy, jaki jest profil trasy, to powinien on pasować Michałowi. Będzie miał bardzo dużo wsparcie zespołu. Jeżeli startuje w naszym narodowym tourze, to zawsze chce go wygrać - powiedział Radosz.

 

Kwiatkowski z powodu kontuzji nie wziął udziału w najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de France.

 

- To jest kolarz, który jest w stanie przygotować się nawet nie startując. Myślę, że jeżeli się zdecydował na start, to będzie chciał powalczyć o zwycięstwie. Oczywiście trzeba pamiętać o wielu innych świetnych kolarzach. W Tour de Pologne z reguły zawsze ktoś błyśnie i wtedy ta walka jest znowu inna, trzeba zmieniać taktykę. Znając Michała, jeszcze z czasów mojej kariery, wiem, że jest w stanie przygotować się nie startując, więc wiem, że będzie w wyśmienitej formie - rzekł Kwiatkowski.

 

Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Transmisje w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.