Simone Giannelli trzeci w historii! Powtórzył wyczyn legendarnego polskiego siatkarza

Siatkówka
fot. Cyfrasport
Simone Giannelli to trzeci rozgrywający w historii, który został wybrany MVP mistrzostw świata w siatkówce.

Simone Giannelli został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) mistrzostw świata siatkarzy 2022. Włoch jest trzecim rozgrywającym w historii, który dostał takie wyróżnienie. Wcześniej podobną nagrodę otrzymali Stanisław Gościniak (1974) i Wiaczesław Zajcew (1982).

Stanisław Gościniak został uznany najlepszym siatkarzem mistrzostw świata w Meksyku (1974), w których Polska wywalczyła złoty medal. Osiem lat później nagrodę MVP otrzymał Wiaczesław Zajcew, który poprowadził kolegów z reprezentacji ZSRR do złotego medalu w 1982 roku w Argentynie.

 

Zobacz także: Nagrody indywidualne MŚ siatkarzy 2022. Polacy wśród najlepszych

 

W ostatnich turniejach bardziej od siatkarzy kreujących grę ceniono graczy ofensywnych. Przykłady dobrze znamy, bo to dwaj polscy atakujący Mariusz Wlazły (2014) i Bartosz Kurek (2018) zgarnęli statuetki MVP po wygranych przez Polskę turniejach.

 

Kim byli poprzednicy Giannellego? Siatkarze, którzy otrzymali nagrodę MVP mistrzostw świata w załączonej galerii zdjęć:

 


Simone Giannelli urodził się w 9 sierpnia 1996 roku w Bolzano. Gra na pozycji rozgrywającego. Do 2021 roku reprezentował barwy Trentino Volley, a ostatnio Sir Safety Perugia. W reprezentacji Italii pojawił się w 2015 roku i od razu błysnął w rozgrywkach Ligi Światowej. To był wstęp do sukcesów z drużyną narodową. Największe z nich to srebrny medal igrzysk olimpijskich (2016), mistrzostwo Europy (2021) oraz tegoroczne mistrzostwo świata wywalczone po finałowym zwycięstwie 3:1 nad Polską. Warto zaznaczyć, że nagrodę MVP turnieju otrzymał zarówno po zeszłorocznych ME, jak i po MŚ 2022.

 

Jak Simone Giannelli prezentował się podczas MŚ siatkarzy 2022? Zobacz w załączonym wideo:

 

WYNIKI MECZÓW MŚ SIATKARZY 2022

RM, Polsat Sport
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn Clip - 30.03

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.