MŚ siatkarek 2022: Wyniki piątkowych meczów - 30 września

Chinki z kompletem zwycięstw i punktów przewodzą tabeli grupy D.

W piątkowej rozpisce mistrzostw świata siatkarek znalazło się 7 spotkań, spośród których najciekawiej zapowiadały się mecze Brazylijek z Japonkami, Amerykanek z Niemkami oraz Holenderek z Belgijkami. Sporą niespodziankę sprawiły zawodniczki z "Kraju Kwitnącej Wiśni", pokonując Brazylijki i zrównując się z nimi pod względem punktowym w Grupie D. Sprawdźcie wyniki piątkowych meczów MŚ siatkarek 2022!

Na początku dnia Serbki bez straty seta rozprawiły się z reprezentantkami Kazachstan i podkreśliły tym samym swoją dominację w grupie C. Jak do tej pory zawodniczki z Bałkanów zapisały na swoim koncie 4 zwycięstwa z rzędu, a punkty straciły tylko w zakończonym tie-breakiem spotkaniu przeciwko Bułgarii.

Chwilę później Chinki, również 3:0, ograły Czeszki, potwierdzając wysokie aspiracje siatkarek z Azji, które na turnieju organizowanym przez Polskę i Holandię poczynają sobie bardzo dobrze.

Po południu sporą niespodziankę sprawiły Japonki, w czterech setach zamykając mecz przeciwko Brazylii i zrównując się z "Canarinhos" pod względem punktów zdobytych po 4 seriach gier.

W dalszej części dnia Amerykanki nie dały szans Niemkom, zamykając mecz w trzech setach, i w dodatku "nokautując" podopieczne Vitala Heynena w II secie... do 13! Natomiast na zakończenie współgospodynie turnieju przegrały do 1 z sąsiadkami z Belgii.