Widzew będzie miał swój ośrodek treningowy w Bukowcu pod Łodzią

Piłka nożna
fot. Cyfrasport
Władze Widzewa i podłódzkiej gminy Brójce podpisały w poniedziałek list intencyjny w sprawie powstania w Bukowcu ośrodka treningowego dla piłkarzy i drużyn młodzieżowych klubu z Łodzi.

Władze Widzewa i podłódzkiej gminy Brójce podpisały w poniedziałek list intencyjny w sprawie powstania w Bukowcu ośrodka treningowego dla piłkarzy i drużyn młodzieżowych klubu z Łodzi. Inwestycja ma kosztować ok. 25 mln zł i rozpocząć się w 2024 roku.

Podpisanie porozumienia kończy trwające do kilku miesięcy poszukiwania lokalizacji dla powstania nowoczesnego ośrodka treningowego beniaminka piłkarskiej ekstraklasy.

 

"Nareszcie podjęliśmy decyzję dotyczącą ośrodka treningowego, który powstanie w gminie Brójce w miejscowości Bukowiec. Przeniosą się tam drużyny U16, U17, U19, rezerw oraz pierwszy zespół. To inwestycja, która doprowadzi do tego, że Widzew będzie mógł się rozwijać" - podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezes łódzkiego klubu Mateusz Dróżdż.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skra Częstochowa chwali się modernizacją obiektu. Duże zmiany

 

Budowa nowego ośrodka ma rozpocząć się w 2024 roku. W ramach inwestycji na ok. 10 hektarach terenu mają powstać trzy boiska z naturalną nawierzchnią, dwa ze sztuczną nawierzchnią, boiska do rehabilitacji oraz do techniki, a także budynek dla piłkarzy pierwszego zespołu i dla Akademii Widzewa.

 

Prezes Widzewa wyjaśnił, że za wyborem Bukowca pod Łodzią, w którym powstanie nowoczesne centrum szkoleniowe przemawiały m.in. bliska odległość od stadionu, istniejąca już podstawowa infrastruktura socjalna oraz przyłącza mediów, powstające już w tym miejscu boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz pozytywne nastawienie władz gminy.

 

"Nasze rozmowy trały długo, ale życzliwość gospodarza była dla nas bardzo ważna. Dajemy sobie rok, żeby załatwić wszystkie formalności i finansowanie w tym zakresie. Chcemy, by w 2024 roku do Bukowca przeniosła się pierwsze drużyna i całą inwestycję zamknąć w 2027 roku powstaniem mini stadionu do tysiąca miejsc, który służyłby drużynie podczas meczów sparingowych" - dodał Dróżdż.

 

Wójt gminy Brójce Radosław Agaciak przyznał, że budowa ośrodka jest ważna także dla mieszkańców podłódzkich miejscowości.

 

"Jest szansa, aby nasza młodzież mogła również z niego korzystać. Interesuje nas współpraca Widzewa ze szkołami. To będzie dobre rozwiązanie dla nas wszystkich. Cała budowa nie zadzieje się z dnia na dzień. Musimy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, co potrwa kilka miesięcy, ale deklaruję, że będziemy działać bez zbędnej zwłoki, aby inwestycja mogła być zrealizowana planowo" – tłumaczył.

 

Szefowie Widzewa podkreślili, że to największy projekt klubu w ostatnich latach, zapewniający jego dalszy rozwój nie tylko w aspekcie sportowym. Według wstępnego kosztorysu powstanie ośrodka ma kosztować ok. 25 mln zł. Klub zamierza ubiegać się o dofinansowanie inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Obecnie piłkarze Widzewa i grupy młodzieżowe korzystają głównie z miejskiego ośrodka Łodzianka w bliskim sąsiedztwie stadionu klubu. Jest on jednak zbyt mały, a także nie spełnia wielu wymogów infrastrukturalnych.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.