Intensywny harmonogram Fernando Santosa. Chce spotkać się z liderami kadry

Piłka nożna
fot. FOTON/PAP
Selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos

Fernando Santos ma niedługo spotkać się z liderami kadry. Selekcjoner reprezentacji Polski w przyszłym tygodniu chce odwiedzić Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika. Jest to kolejny punkt w bardzo intensywnym harmonogramie pracy Santosa w Polsce.

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował w środę na Twitterze, że Fernando Santos obejrzy z trybun w najbliższej kolejce trzy mecze Ekstraklasy. Portugalczyk będzie w Gdańsku, Płocku i Warszawie. W najbliższych dniach będzie też załatwiał sprawy formalne związane m.in. z poszukiwaniem mieszkania. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z portalu "Meczyki", Santos w przyszłym tygodniu wyleci z Warszawy, ale nie oznacza to, że będzie odpoczywał od obowiązków. Portugalczyk chce porozmawiać z kapitanem Robertem Lewandowskim, a także spotkać się z obrońcą Kamilem Glikiem.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Probierz zabrał głos na temat Santosa! "Polacy się nie nadają"

 

Santos zaczyna swoją pracę inaczej niż dwaj jego poprzednicy. Zarówno Sousa, jak i Michniewicz tuż po objęciu funkcji selekcjonera polecieli na spotkanie z Robertem Lewandowskim. Santos chce najpierw przyjrzeć się meczom Ekstraklasy, a także realiom panującym w polskiej piłce.

 

68-latek został zaprezentowany jako nowy selekcjoner 24 stycznia. Ostatnio przez osiem lat trenował Portugalię, którą doprowadził do mistrzostwa Europy w 2016 roku. Na ostatnim mundialu prowadzona przez niego reprezentacja odpadła w ćwierćfinale, przegrywając 0:1 z Marokiem.

 

Polska rozpocznie eliminacje EURO 2024 24 marca. W pierwszym meczu zagra na wyjeździe z Czechami. Oprócz Czechów, grupowymi rywalami Polaków będą Albania, Wyspy Owcze i Mołdawia.

PSZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.