Dożywotnia dyskwalifikacja byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Syrii

Piłka nożna
fot. PAP
Dożywotnia dyskwalifikacja byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Syrii

Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Syrii Ahmad Al-Saleh został dożywotnio zdyskwalifikowany - poinformowała tamtejsza federacja. To kara za napaść na sędziego i oplucie go podczas meczu krajowej ekstraklasy.

33-letni obrońca klubu Al-Jaish otrzymał czerwoną kartkę za faul na zawodniku zespołu Al-Wathba SC w meczu na szczycie syryjskiej Pro League w poprzednim miesiącu, po czym zaatakował sędziego kopnięciami. Został powstrzymany przez piłkarzy obu zespołów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pirulo - najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii ŁKS

 

Po przejrzeniu raportu sędziego z meczu, Komisja Dyscyplinarna Syryjskiej Federacji Piłkarskiej (SFA) stwierdziła, że "Al-Saleh kopał, obrażał i bezpośrednio pluł na sędziego".

 

Jak dodano w oświadczeniu, po meczu Al-Saleh nadal obrażał arbitra w szatni.

 

Komisja Dyscyplinarna SFA dożywotnio zdyskwalifikowała Al-Saleha i zaproponowała jego usunięcie z Organizacji Federacji Sportu Syrii, co oznacza, że w przyszłości nie będzie mógł brać udziału w żadnej działalności sportowej, również jeśli chodzi o trenowanie.

 

Oprócz dyskwalifikacji, Al-Saleh został ukarany grzywną w wysokości 1,5 miliona funtów syryjskich (597 dolarów), a jego klub Al-Jaish - grzywną w wysokości 3 milionów funtów syryjskich za wielokrotne obrażanie sędziego przez fanów.

 

Jak pisze agencja Reuters, powołując się na SFA, wszystkie kary są ostateczne i nie podlegają apelacji.

 

Drużyna Al-Wathba pokonała Al-Jaish 1:0 i prowadzi w lidze syryjskiej.

 

Al-Saleh rozegrał w reprezentacji Syrii 56 meczów i zdobył dwie bramki.

psz, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.