Niemka wygrała konkurs w Lillehammer

Zimowe
fot. PAP/EPA
Katharina Althaus

Niemka Katharina Althaus wygrała konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Alexandria Loutitt, a trzecia była Austriaczka Eva Pinkelnig. Polki nie uczestniczą w norweskim cyklu Raw Air.

Althaus wyraźnie prowadziła po pierwszej serii, w której skoczyła 131,5 m. W drugiej uzyskała 125,5 m, dzięki czemu triumfowała notą 251,1 pkt.

 

Loutitt skoczyła 132 m i 130 m, co dało jej 242,9 pkt. Trzecia Pinkelnig uzyskała 133 m i 127 m, otrzymując notę 242,1 pkt.

 

Tuż za podium uplasowały się Niemka Selina Freitag i Norweżka Silje Opseth. Prowadząca w klasyfikacji Raw Air Ema Klinec ze Słowenii zajęła szóste miejsce.

 

W drugiej serii groźnie wyglądający upadek miała Norweżka Eirin Maria Kvandal, która ukończyła rywalizację na 30. pozycji.

 

W klasyfikacji generalnej PŚ z dorobkiem 1612 pkt prowadzi Pinkelnig, która w poniedziałek zapewniła sobie Kryształową Kulę. Druga jest Althaus - 1437. Niemka w środę odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. Trzecie miejsce zajmuje Klinec - 1255. Nicole Konderla wywalczyła sześć punktów i jest 51.

 

Ostatnie w sezonie zawody PŚ kobiet odbędą się 24 marca na skoczni w Lahti. W najbliższą niedzielę 15 czołowych zawodniczek cyklu Raw Air będzie rywalizować na mamuciej skoczni w Vikersund, jednak ten konkurs nie będzie zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata.

OL, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.