Euroliga koszykarzy - zwycięstwo Barcelony, epizod Lampego

Walka często odbywała się nawet w parterze / fot. PAP/EPA

FC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała Anadolu Efes Stambuł 84:65 w swoim pierwszym meczu grupy E fazy Top 16 Euroligi koszykarzy. Reprezentant Polski przebywał na parkiecie zaledwie trzy minuty w drugiej kwarcie i nie zdobył punktów.

Lampe miał dwie zbiórki i blok, oddał jeden niecelny rzut z dystansu. W pierwszej fazie rozgrywek Polak był trzecim strzelcem Barcelony - zdobył 98 punktów w dziesięciu meczach.

Najwięcej punktów dla gospodarzy w spotkaniu z Anadolu uzyskał Juan Carlos Navarro - 21.

Jednym z arbitrów starcia Katalończyków z Turkami w Palau Blaugrana był Jakub Zamojski z Wrocławia.

Barcelona awansowała do fazy Top 16 z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech porażek. W tej fazie 16 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy. Awans do ćwierćfinałów rozgrywanych systemem play off (15-25 kwietnia) wywalczą po cztery najlepsze z grup E i F.