Półfinał Pucharu ligi angielskiej: Sunderland lepszy od Manchesteru United

Nie tak obecny sezon wyobrażali sobie piłkarze i kibice Czerwonych Diabłów / fot. PAP

Piłkarze Sunderlandu pokonali Manchester United 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi. Zespół trenera Davida Moyesa doznał trzeciej porażki z rzędu, po niepowodzeniach w lidze i Pucharze Anglii.

Sunderland to ostatnia drużyna ekstraklasy, ale w poprzedniej rundzie Pucharu Ligi wyeliminowała Chelsea Londyn. Tym razem zrobiła pierwszy krok ku finałowi, pokonując, po raz pierwszy od 28 listopada 2000 roku, "Czerwone Diabły". Wówczas również na Stadium of Light było 2:1, ale po dogrywce i w 4. rundzie Pucharu Ligi.

We wtorek gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą, po samobójczym trafieniu 40-letniego Ryana Giggsa. Walijczyk walcząc o piłkę w polu karnym skierował ją do własnej bramki.

Siedem minut po przerwie strzałem głową po rzucie rożnym wyrównał serbski obrońca United - Nemanja Vidic. Goście z remisu cieszyli się 12 minut. Wtedy Adam Johnson przewrócił się w polu karnym po starciu z Tomem Cleverleyem i sędzia podyktował "jedenastkę". Na zwycięskiego gola zamienił ją Włoch Fabio Borini.

To trzeci występ w 2014 roku ekipy z Manchesteru i trzecia porażka 1:2. Najpierw z Tottenhamem Hotspur w Premier League, gdzie zajmuje dopiero siódme miejsce, a następnie ze Swansea w Pucharze Anglii, co zakończyło przygodę z tymi rozgrywkami.

Rewanż na Old Trafford w Pucharze Ligi zaplanowano na 22 stycznia.

W środę rozpocznie się rywalizacja w drugiej parze - Manchester City podejmie West Ham United.