Polska kadra bez Bieguna w Bad Mitterndorf

Zimowe
Polska kadra bez Bieguna w Bad Mitterndorf
W Bad Mitterndorf zabraknie Krzysztofa Bieguna / fot.PAP

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jan Ziobro, Dawid Kubacki i Klemens Murańka wystąpią w konkursach Pucharu Świata na mamucim obiekcie Kulm w Bad Mitterndorf - poinformował trener reprezentacji Łukasz Kruczek. W składzie zabrakło Krzysztofa Bieguna.

Skład jest takim sam, jak w ostatnich zawodach Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Bischofshofen - powiedział trener Łukasz Kruczek.

Szkoleniowiec przyznał, że ekipę na igrzyska wybierze z grona uczestników 62. TCS. - Mogę powołać sześciu, a wyboru dokonam z grupy siedmiu skoczków (Biegun, Kot, Kubacki, Murańka, Stoch, Ziobro Żyła - PAP) - dodał.

W najbliższy weekend w austriackim Bad Mitterndorf zabraknie m.in. triumfatora niedawno zakończonego Turnieju Czterech Skoczni, reprezentanta gospodarzy Thomasa Dietharta i jego rodaka Andreasa Koflera, a także Norwegów Janne Ahonena i Anssiego Koivuranty.

Trener Austriaków Alexander Pointner nie nominując Dietharta do kadry na dwa najbliższe konkursy, nie chciał ryzykować. Start na mamuciej skoczni nigdy nie należy do najbezpiecznych, a Diethart przyjął jego decyzję ze zrozumieniem.

Zwłaszcza że dwa lata temu, kiedy skoczkowie po raz ostatni rywalizowali na Kulm, nie obyło się bez problemów. Z powodu wiatru i padającego śniegu nie odbyły się wówczas kwalifikacje, treningi, a nawet jeden z konkursów.

Liderem Pucharu Świata jest Stoch. Mistrz globu z Val di Fiemme (2013) o 24 pkt wyprzedza czterokrotnego złotego medalistę olimpijskiego Szwajcara Simona Ammanna i o 112 pkt Austriaka Gregora Schlierenzauera, triumfatora dwóch poprzednich edycji PŚ.
KO, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze