Włosi wykupią Polonię Warszawa?

Piłka nożna
Włosi wykupią Polonię Warszawa?
Domenico Altomonte na stadionie przy Konwiktorskiej/ fot. AL.BA. Sport Polska

Jestem w stanie zapewnić inwestycję na co najmniej 5 milionów złotych przez najbliższe 5 lat, aby odnowić Polonię Warszawa - mówi Domenico Altomonte, prezes AL.BA. Sport Polska. Czy włoska firma - sponsor siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej, przejmie "Czarne Koszule", które obecnie walczą o awans do III ligi?

Polonia zbankrutowała latem 2013 roku. W maju z powodu niewypłacalności właściciela Ireneusza Króla klub nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie i wylądował w IV lidze. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale katastrofy nie było, chociaż mecze z Wkrą Żuromin, Naprzodem Skórzec czy Amatorem Maszewo nie mogły ściągnąć na trybuny tłumów kibiców. Najważniejsze dla stołecznej drużyny był jednak sam fakt, że nie rozpadła się i walczyła dalej. Trenerem został były piłkarz Polonii, mistrz Polski z 2000 roku Piotr Dziewicki, który jeszcze niedawno grał razem z Reprezentacją Dziennikarzy.

- Teraz nie mam praktycznie w ogóle czasu. Jestem w klubie od rana do wieczora. Żona pewnie mnie niedługo z domu wyrzuci. Najważniejsze, że jakoś sobie tu radzimy z tymi młodymi chłopakami, którym naprawdę zależy - mówił niedawno z uśmiechem Dziewicki.

Po 18 meczach IV ligi grupy mazowieckiej północ MKS Polonia zajmuje 3. miejsce. Do zajmującego drugie miejsce MKS Ciechanów traci 3 punkty, do lidera - Bugu Wyszków - 5. Celem "Czarnych Koszul" jest awans do III ligi.

Głównym sponsorem klubu jest obecnie SKOK Wołomin. Czy wkrótce drużynę przejmą Włosi? Na przełomie listopada i grudnia 2013 roku prezes AL.BA. Sport Polska Domenico Altomonte spotkał się kilkakrotnie z obecnym zarządem i reprezentantami kibiców Polonii, okazując chęć nabycia klubu.

- Dzięki wsparciu znanej włoskiej firmy produkującej odzież sportową Givova, której jesteśmy jedynym dystrybutorem w Polsce i na Białorusi, jestem w stanie zapewnić inwestycję na co najmniej 5 milionów złotych przez najbliższe 5 lat, aby odnowić Polonię, nie wspominając o innych sponsorach, którzy także zaproponowali pomoc finansową klubowi. Chciałbym móc zaoferować Polonii Warszawa i jej kibicom możliwość zakwalifikowania się do wyższych serii, aby znów doprowadzić klub na szczyty polskiej piłki nożnej - zapewnia Altomonte.

- W ostatnich tygodniach spotkaliśmy się z zarządem, kibicami oraz sponsorami Polonii Warszawa, którzy okazali zainteresowanie naszą propozycją. Teraz jednak oczekujemy na ich konkretną odpowiedź aby móc dalej wprowadzać w życie nasz projekt - dodaje Alessandro Vanzi, dyrektor marketingu AL.BA. Sport Polska - firmy, która w grudniu ubiegłego roku została też nowym sponsorem siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej.
Tomasz Kiryluk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze