Kolejna porażka Pałacu Bydgoszcz

Tamara Kaliszuk blokuje atak Doroty Ściurki. / fot. PAP

Ostatnia w tabeli Orlen Ligi drużyna Pałacu Bydgoszcz przegrała z Beef Master Budowlanymi Łódź 0:3. To dziesiąta z rzędu porażka siatkarek znad Brdy, tym bardziej bolesna, że w tym stojącym na słabym poziomie meczu rywalki były w ich zasięgu. MVP spotkania wybrana została libero Agata Durajczyk.

Gospodynie pierwszą partię rozpoczęły od falstartu, przegrywając po serwisach  Natalii Nuszel 0:5. Pierwsza przerwa to jeszcze sześć punktów przewagi przyjezdnych, później jednak nastąpiło przebudzenie siatkarek Pałacu. Łodzianki nie potrafiły sobie poradzić z zagrywkami Tamary Kaliszuk i gospodynie wyrównały na 9:9. Wyrównana walka trwała do końcówki seta, w której siatkarki Budowlanych popełniły mniej błędów. Przyjezdne odskoczyły na kilka punktów, a po autowej zagrywce Tamary Kaliszuk zdobyły decydujący punkt.

Druga odsłona również zakończyła się sukcesem siatkarek Beef Master Budowlanych. Podobnie jak w pierwszym secie gospodynie przespały początek seta (0:3, 2:5), by wyrównać (11:11) i osiągnąć na drugiej przerwie dwupunktową przewagę. Wyrównana walka utrzymywała się tym razem do stanu 23:23, a dwie ostatnie piłki padły łupem przyjezdnych po autowych atakach siatkarek Pałacu.

Trzeci set, podobnie jak dwa poprzednie rozpoczął się od przewagi łodzianek. Gospodynie znów szybko się pozbierały, wygrywając... osiem piłek z rzędu i doprowadzając do stanu 11:7. Środkowa część seta to dominacja Pałacu, co potwierdza prowadzenie 15:9. Niestety, gospodynie po raz trzeci w tym meczu nie potrafiły okiełznać nerwów i ustrzec się w końcówce meczu błędów. Przyjezdne wykorzystały okazję do szybkiego zakończenia meczu, wygrały tę partię.

Pałac Bydgoszcz - Beef Master Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 23:25, 22:25)

Pałac: Monika Naczk, Marta Biedziak, Julia Twardowska, Katarzyna Połeć, Tamara Kaliszuk, Kinga Dybek - Katarzyna Wysocka (libero) - Anna Korabiec, Agata Karczmarzewska Pura, Jana Sawoczkina, Paulina Głaz, Weronika Fojucik.
Beef Master Budowlani: Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel, Sylwia Pycia, Anita Kwiatkowska, Dorota Ściurka, Olga Trach - Agata Durajczyk (libero) - Tabitha Love, Martyna Grajber, Ewa Cabajewska, Noris Cabrera.