Popisowe zwycięstwo Nadala w trzeciej rundzie

Tenis
Popisowe zwycięstwo Nadala w trzeciej rundzie
Rafa Nadal po świetnym meczu pokonał Gaela Monfisa w trzech setach/ fot. PAP/EPA

Najwyżej rozstawiony z tenisistów Hiszpan Rafael Nadal pokonał Francuza Gaela Monfilsa (25.) 6:1, 6:2, 6:3 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. W ocenie ekspertów było to najlepsze spotkanie w tym roku w wykonaniu lidera rankingu ATP Tour.

Nadal i 32. na światowej liście Monfils grali przeciwko sobie po raz drugi w ciągu niespełna trzech tygodni. W finale turnieju ATP w Dausze Hiszpan pokonał niżej notowanego rywala 6:1, 6:7 (5-7), 6:2. Dotychczas stawali naprzeciwko siebie 12 razy, z czego dziesięciokrotnie triumfował zawodnik z Majorki. Oba zwycięstwa Francuz zanotował także w decydującym meczu imprezy z Dausze - w 2009 i 2012 roku.

Choć Nadal ma na koncie 13 triumfów w imprezach wielkoszlemowych, to w Melbourne wygrał tylko raz - cztery lata temu. Z udziału ubiegłorocznej edycji zrezygnował na niespełna trzy tygodnie przed rozpoczęciem turnieju.

W pojedynku o ćwierćfinał Australian Open 27-letni Hiszpan zmierzy się teraz z rozstawionym z "16" Japończykiem Kei Nishikorim.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze